Správa železnic připravuje výstavbu výpravní budovy v Chodově

Vložil
ČTK
23.12.2020 13:15
Chodov – Správa železnic připravuje v Chodově na Sokolovsku výstavbu nové výpravní budovy. Bude umístěna u bezbariérového podchodu na ostrovní nástupiště při cestě ke starému nádraží. S tímto místem se počítalo už při výstavbě peronů a modernizaci stanice, uvedla mluvčí Správy železnic Radka Pistoriusová. Termín zahájení prací je stanoven na první pololetí roku 2022, předpokládané investiční náklady projektu jsou 38 milionů korun.


Nový objekt bude jednopodlažní, energeticky úsporný, částečně zapuštěný do stávajícího terénu. Je navržen z větší části celoprosklený s hliníkovými profily a bezpečnostním zasklením včetně stínicích žaluzií. Odbavovací hala bude prostorná a světlá. Hlavní vstup bude ze zastřešeného centrálního prostoru, který spojuje přístup z plánované autobusové zastávky, z nově navrženého parkoviště a také z chodníku navazujícího na nástupiště 1 a již realizovaný podchod k nástupišti 2, uvedla Pistoriusová.

Stávající nádražní budova je pro současné potřeby předimenzovaná a ve špatném technickém stavu. Po výstavbě nového objektu bude zbourána a na jejím místě vznikne stání pro autobusy v době výluk. Úpravy jsou naplánovány také v okolí objektu, vznikne tam parkoviště pro 28 vozidel, stání pro motocykly, stojany a boxy na kola.

Podobu nové výpravní budovy vítá i chodovský starosta Patrik Pizinger (Místní). "Projekt považuji za povedený. Už peronizací nádraží se posunul přístup na nádraží v Chodově směrem k centru do Nádražní ulice, takže jsme od začátku navrhovali, aby nová odbavovací budova vznikla právě v těchto místech, u vchodu do podchodu," řekl Pizinger. Chodovské vlakové nádraží prošlo před čtyřmi lety celkovou rekonstrukcí přibližně za 500 milionů korun. Vybudovaly se tam nové perony, podchody i se zlepšily technologie.

S investicemi na vlakovém nádraží počítá také město, které tam vybuduje nové chodníky, zastávku autobusu či veřejné osvětlení. V příštím roce chce mít radnice hotový projekt, který určí přesné náklady.

Správa železnic v Karlovarském kraji připravuje celkové rekonstrukce nádraží také v Bečově nad Ohří a ve Františkových Lázních. Se zahájením prací se tam počítá v roce 2022. Asi nejvýznamnější opravou bude rekonstrukce památkově chráněného nádraží v Chebu, která by měla začít příštím rokem.
2 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Bourací mánie na dráze!
Robert
04.01.21 05:36
lék na to je
Viktor Šedivý
05.01.21 07:42
zobrazit všechny komentáře

Související články