Socha Martina Středy připomíná obléhání Brna švédskou armádou

Vložil
ČTK
12.08.2020 16:55
Brno

Brno – Dělníci dnes na Beethovenově ulici v Brně vedle jezuitského kostela umístili sochu pátera Martina Středy od sochaře Jana Šebánka. Slavnostní odhalení vedení města připravuje na sobotu, řekl ČTK náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL).


"Je hezké, že socha bude symbolicky stát před jezuitským kostelem, kde byl Martin Středa rektorem. Zároveň má výhled na presbytář kostela svatého Jakuba, kde je pohřben další ze zachránců Brna Radouit de Souches," poznamenal Hladík.

Sochu, která je součástí cyklu Sochy pro Brno, mělo město původně převzít v červnu, pandemie koronaviru ale její výrobu zdržela, proto se předání posunulo až na srpen. Odhalena bude symbolicky v den svátku nanebevzetí Panny Marie, kdy Brno v roce 1645 mimo jiné i díky Martinu Středovi odrazilo poslední útok švédské armády.

V nejbližších dnech připravuje město odhalení i památníku Adolfa Loose, i ten měl být původně hotový v červnu. Na Janáčkově náměstí poblíž hotelu Continental už zakryté dílo stojí, jeho odhalení je naplánované na 20. srpna.
0 komentářů
přidat komentář

Související články