Sekyra Group začne příští rok stavět na Rohanském ostrově

Vložil
ČTK
17.01.2015 17:50
Praha

Praha - Developerská firma Sekyra Group chce v průběhu příštího roku zahájit výstavbu na Rohanském ostrově v Praze. V polovině letošního roku by měla získat územní rozhodnutí. Začnou tak jednání o koupi pozemků od hlavního města Prahy za 1,68 miliardy korun. V rozhovoru s ČTK to řekl ředitel developmentu Sekyra Group Leoš Anderle. Na pomezí Karlína a Libně podle plánu developera do 15 let vznikne nová městská čtvrť za 12 až 15 miliard korun.
    Praha v létě roku 2008 rozhodla, že asi 200.000 m² parcel na ostrově prodá Konsorciu Rohan, ve kterém má většinový podíl společnost Sekyra Group. Prodej se ale zatím neuskutečnil. Otázka prodeje pozemků přijde na řadu ve chvíli, kdy konsorcium získá první územní rozhodnutí. Firma nyní podle ředitele platí Praze roční nájemné ve výši 17 milionů korun. Od poloviny roku začne prodej prvních bytů.
    Rohanský ostrov stejně jako celý Karlín poničila v srpnu 2002 katastrofální povodeň. Území je dodnes zanedbané. V místě mají vzniknout obytné domy, obchody, kanceláře, nábřeží a park. Počítá se s protipovodňovou ochranou.
    V první fázi vyrostou dvě administrativní budovy a šest domů s 281 byty a stovkami parkovacích míst. Jde o zhruba pětinu plánovaného projektu. Následovat budou další etapy. V oblasti by měly z více než poloviny vzniknout bytové domy, zbytek budou kanceláře. Celkový počet bytů by se měl pohybovat kolem 1200 až 1300.
    Sekyra rozvíjí i další projekty po celé Praze. K nejzajímavějším patří revitalizace Smíchovského nádraží. Novou čtvrť chce Sekyra stavět také v areálu žižkovského nákladového nádraží. Budova nádraží je ale památkově chráněna. Jde o projekty za miliardy korun.
    Developerská společnost se zaměřuje především na český trh, kde působí osmnáct let. V minulosti měla aktivity rovněž v Rusku a na Slovensku, ale v důsledku realitní krize se z těchto trhů stáhla. Média spekulují o jejím napojení na KDU-ČSL.
7 komentářů
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Tomáši Víchovi
Robert
18.01.15 09:32
Tomáši Víchovi
Tomáš Zdvihal
19.01.15 09:50
IPR
Tomáš Vích
19.01.15 10:13
souvislosti
baf
19.01.15 07:34
zobrazit všechny komentáře

Související články