Sekyra chce příští rok zahájit výstavbu na Rohanském ostrově

Vložil
ČTK
07.05.2014 21:00
Praha

Praha - Developerská firma Sekyra Group chce na konci příštího roku zahájit výstavbu na Rohanském ostrově v Praze. Letos na podzim by měla získat územní rozhodnutí. Začnou tak jednání o koupi pozemků od hlavního města Prahy za 1,68 miliardy. V rozhovoru s ČTK to řekl ředitel developmentu Sekyra Group Leoš Anderle. Na pomezí Karlína a Libně podle plánu developera do 15 let vznikne nová městská čtvrť za 12 až 15 miliard. Vyjádření Prahy ČTK zjišťuje.
    Praha v létě roku 2008 rozhodla, že asi 200.000 m² parcel na ostrově prodá Konsorciu Rohan, ve kterém má většinový podíl společnost Sekyra Group. Prodej se ale zatím neuskutečnil. "Získali jsme EIA (hodnocení vlivů na životní prostředí) a zadali první projekty k územnímu řízení," řekl Anderle. Otázka prodeje pozemků přijde na řadu ve chvíli, kdy konsorcium získá územní rozhodnutí. Pravděpodobně tedy na konci roku. Firma nyní podle něj platí Praze roční nájemné ve výši 17 milionů korun.
    Rohanský ostrov stejně jako celý Karlín poničila v srpnu 2002 katastrofální povodeň. Území je dodnes zanedbané. V místě mají vzniknout obytné domy, obchody, kanceláře, nábřeží a park. Počítá se s protipovodňovou ochranou.
    V první fázi vyrostou dvě administrativní budovy a šest domů s 281 byty a stovkami parkovacích míst. Anderle řekl, že jde o pětinu celého projektu, který bude dokončen v roce 2018. Následovat budou další etapy. V oblasti by měly z 55 procent vzniknout bytové domy, zbytek budou kanceláře. Celkový počet bytů by se měl pohybovat kolem 1200 až 1300.
    Sekyra rozvíjí i další projekty po celé Praze. K nejzajímavějším patří revitalizace Smíchovského nádraží. Novou čtvrť bude Sekyra stavět také v areálu žižkovského nákladového nádraží. Jde o projekty za miliardy korun. Developerská společnost se zaměřuje především na český trh, kde působí osmnáct let. V minulosti měla aktivity rovněž v Rusku a na Slovensku, ale v důsledku realitní krize se z těchto trhů stáhla. Média spekulují o jejím napojení na KDU-ČSL.
0 komentářů
přidat komentář

Související články