Rekonstrukce bazénu v Liberci bude stát zřejmě přes 600 mil. Kč

Zdroj
Marek Kuntoš
Vložil
ČTK
13.06.2018 09:00
Liberec


Liberec - Rekonstrukce městského bazénu v Liberci bude zřejmě o polovinu dražší, než dosud radnice uváděla. Podle zpřesněného odhadu se bude cena nejspíš pohybovat kolem 600 milionů korun. Projekt je ve fázi přípravy projektové dokumentace, řekl dnes novinářům primátor Tibor Batthyány (býv. ANO).

Obnova městského bazénu z poloviny 80. let s přístavbou z roku 2012 by měla začít v roce 2020. Navenek vypadá stadion dobře, v havarijním stavu je ale vzduchotechnika, střecha a obvodový plášť. Nutná je i oprava chátrajících nosných konstrukcí, elektroinstalace, rozvodů vody a kanalizace. Praskliny jsou i v tělese padesátimetrového bazénu či stěnách divoké řeky. Radnice očekávala, že náklady na opravu budou mezi 350 až 400 miliony korun. "Nyní jsme na 620 milionech korun," uvedl primátor. Jedním z důvodů nárůstu jsou podle něj ceny moderních technologií. "A také to je způsobeno trhem práce. Zakázek je tolik, že průměrné ceny stavebních prací jdou strašně nahoru," řekl.

Podle něj se ale rekonstrukce stále vyplatí víc než stavba nového stadionu. "Výstavba na zelené louce by stála 1,1 miliardy korun, to je stále skoro dvojnásobek. Navíc by nám tady zůstal brownfield. Tato varianta je velice nepravděpodobná a já bych ji ani nepreferoval," uvedl Batthyány.

Plavecký stadion je podle něj cenný padesátimetrovým bazénem. "Takových v republice moc není," řekl. Podle něj má navíc liberecký bazén jiný charakter, než dnes města většinou staví. "Má sportovně relaxační účel, není to bazén akvaparkového typu," dodal. Ve stotisícovém městě je i akvapark, který ale patří soukromé firmě. Nachází se v Centru Babylon.

Liberecký plavecký stadion ročně navštíví asi 350.000 lidí. Jeho součástí jsou tři bazény, dva tobogany, vířivky, skluzavka, sauny, Kneippův chodník a další atrakce. Město předpokládá, že bazén bude kvůli rekonstrukci uzavřený maximálně rok a půl.
0 komentářů
přidat komentář

Související články