Radní kraje navrhli přispět na stavbu Horácké arény v Jihlavě 0,5 mld. Kč

Vložil
ČTK
25.05.2021 21:35
Jihlava


Jihlava – Radní Kraje Vysočina dnes navrhli přispět na stavbu Horácké multifunkční arény v Jihlavě půl miliardou korun. Návrh předloží krajským zastupitelům, kteří budou o výši příspěvku na arénu rozhodovat v polovině června. Novinářům to dnes řekl hejtman Vítězslav Schrek (ODS a STO). Arénu s předpokládanými náklady skoro 1,5 miliardy korun má město Jihlava v plánu postavit místo Horáckého zimního stadionu.


V nové aréně by se kromě hokeje měly konat různé kulturní a společenské akce, semináře nebo výstavy. Podle hejtmana jde o významný počin pro celý region. "My ho vnímáme dokonce jako nadregionální projekt," uvedl Schrek, který je zároveň jihlavským zastupitelem.

Krajská koalice původně zvažovala dát na novou arénu 450 milionů korun. Navýšením částky o 50 milionů na půl miliardy korun by podle hejtmana chtěl kraj umožnit o něco nákladnější stavbu arény, v níž bude například i gastro a ubytování, tedy provozy, které mohou přinášet určitý výdělek. Tyto peníze by měly pokrýt část nákladů na provoz arény, který bude s velkou pravděpodobností ztrátový, uvedl.

Stavbu Jihlava zatím zvažuje v několika variantách, díky půl miliardě od kraje by mohla zvolit o 100 milionů dražší variantu s předpokládanými náklady 1,45 miliardy korun. "Byli bychom moc rádi, aby město našlo těch 50 milionů zbývajících, abychom se skutečně bavili o té plnohodnotné variantě," řekl Schrek. Arénu by Jihlava chtěla začít stavět příští rok.
0 komentářů
přidat komentář

Související články