Jihlava dostala pět nabídek na stavbu arény, termín pro podání dnes skončil

Vložil
ČTK
28.07.2022 18:40
Jihlava

CHYBIK + KRISTOF

Jihlava - Jihlava dostala pět obálek s cenovými nabídkami na stavbu Horácké multifunkční arény. Lhůta pro jejich doručení skončila dnes v 10:00. Nabídky teď bude potřeba podrobně zkontrolovat, uvedla radnice na webu. Výběrové řízení na dodavatele město zahájilo v polovině letošního února. Termín pro podání nabídek ve věstníku veřejných zakázek vícekrát posunulo. Na arénu slíbil přispět kraj, Jihlava očekává také dotaci od Národní sportovní agentury.

Do výběrového řízení šla radnice s předpokládaným rozpočtem okolo 1,3 miliardy korun bez daně. Výši podaných nabídek zatím nezveřejnila.

Nabídky podle radnice musí splňovat mnoho požadavků, teď musí být podrobně zkontrolované. "Musí být prověřeno splnění zadávacích podmínek včetně kvalifikačních požadavků a řada dalších náležitostí. Tyto a další kroky si vyžadují samozřejmě čas," uvedl David Beke (ODS), radní města a manažer výstavby arény. Přestože je na to podle něj město připravené, počítá s tím, že to i při rychlém postupu bude trvat několik týdnů.

Nová aréna by vedle hokeje a dalších sportovních utkání umožnila pořádání kulturních akcí. Postavená bude na místě zimního stadionu, jehož demolici zakázka také zahrnuje. Přípravy projektu ztížila koronavirová epidemie a podle dřívějších vyjádření radnice se problémy prohloubily kvůli válce na Ukrajině. Prodlužování termínu pro doručování nabídek od stavebních firem bylo podle radnice způsobené tím, že se firmy ptaly na podrobnosti projektu.

Od Národní sportovní agentury očekává město dotaci 300 milionů Kč. Jihlavští zastupitelé schválili na stavbu arény úvěr do 600 milionů a Kraj Vysočina na ni slíbil dát půl miliardy korun.
0 komentářů
přidat komentář

Související články