Příbram by na rekonstrukci akvaparku mohla získat dotaci

Vložil
ČTK
22.05.2020 06:40
Příbram - Příbram má naději, že na méně nákladnou rekonstrukci akvaparku získá dotaci. Původně chtělo město plavecký areál výrazně přestavět, nakonec od toho i kvůli dopadům koronavirové pandemie ustoupilo. Nový projekt má být mnohem úspornější. Podle místostarosty Martina Buršíka (ANO) se tím posílily šance na získání dotace, protože se zvýší efektivnost vynaložených nákladů na energetickou úsporu.


"Chceme samozřejmě ještě požádat o dotace, ty jsou prakticky vždycky ve hře. Pokud by to byla ta menší verze, že bychom pouze opravili bazén tak, jak je, tak máme mnohem větší šanci na získání dotace, protože procentuální úspora energií stávajícího bazénu oproti celkovému nákladu za rekonstrukci je mnohem vyšší, než kdybychom rekonstruovali bazén v té největší variantě," řekl dnes Buršík novinářům.

Zastupitelé v pondělí zastavili práce na přípravě rekonstrukce v nejrozsáhlejší variantě. Projekt podle starosty Jana Konvalinky (za ANO) příliš nabobtnal a jeho cena by přesáhla půl miliardy korun, což by bylo za nynější situace nezodpovědné. Rada města má předložit nový projekt o menším rozsahu, který vyjde levněji. Podle Buršíka se o nové podobě projektu bude jednat už ve středu na poradě vedení radnice se zastupiteli.

Nový projekt má být podle Konvalinky za méně peněz, ale hlavně by měl mít i nižší provozní náklady. Za nutné považuje především vyměnit technologie a zlepšit izolaci budovy. "Budeme cílit na zařízení, které je v maximální možné míře pasivní, využívá alternativní zdroje energie, například solární a podobně. Chceme zařízení, které bude sloužit primárně pro plavecké účely, plaveckou výuku ve školách, plavecký klub, sportovní plavání," uvedl starosta.

Původní projekt počítal mimo jiné s přístavbou relaxačního a saunového světa a zvětšením bazénové haly o další plavecké dráhy. To už je podle Konvalinky minulostí. "Nechceme tady stavět (aqvapark) Čestlice, ale chceme normální městský plavecký bazén," řekl. Rekonstrukce by měla být mnohem střízlivější, byť její součástí má být i vybudování saun, vířivek a brouzdaliště pro děti. "Budeme se ale snažit udržet všechno pod jednou střechou, abychom tu budovu nemuseli zásadně dispozičně měnit," dodal starosta.
0 komentářů
přidat komentář

Související články