Rekonstrukce příbramského akvaparku by měla stát 258 mil. Kč

Vložil
ČTK
22.06.2020 20:20
Příbram

Příbram – Rekonstrukce příbramského akvaparku by měla vyjít na 258 milionů korun bez DPH. Opravený areál se má otevřít v druhé polovině roku 2023. Vyplývá to z návrhu, který dnes schválili městští zastupitelé. Opozice navrhovala projednání bodu odložit, ale neuspěla.


Zastupitelé minulý měsíc zastavili práce na přípravě rekonstrukce v nejrozsáhlejší variantě. Projekt podle starosty Jana Konvalinky (za ANO) příliš nabobtnal a jeho cena by přesáhla půl miliardy korun, což by bylo za nynější situace nezodpovědné. Rada města má předložit nový projekt o menším rozsahu, který vyjde levněji.

Vedení města chce v maximální míře využít projektovou dokumentaci k původní nákladnější variantě, která je již hotová. Dnešní unesení mu ukládá pracovat na změně projektu pro stavební povolení, což by mělo být hotovo na podzim. Příští rok na jaře má být dokončena projektová dokumentace pro provedení stavby a v létě téhož roku vybrána stavební firma. Práce na rekonstrukci podle radnice potrvají 18 až 24 měsíců.

Opozice usilovala o odložení dnešního hlasování na příští týden, kdy se chtěla sejít znovu na přerušeném jednání. Piráti se té doby chtěli o rekonstrukci poradit se členy uskupení A-tým, které sdružuje architekty spjaté s Příbramí. TOP 09 namítala, že návrh byl na program zařazen dodatečně a veřejnost o tom nevěděla. Přitom jde o důležitý materiál a lidé by podle TOP 09 měli mít možnost být u jeho projednávání.

Zástupci koalice poukazovali na to, že o rekonstrukci se jedná už pět let a veřejnost podle nich očekává, že se už začne stavět. "Tak dlouho se o něčem jednalo, až se nedojednalo vůbec nic," řekl starosta. Vedení proto prosadilo, aby se o návrhu hlasovalo dnes, a opozice byla přehlasována.

A-tým má výhrady k projektové dokumentaci, kritizuje mimo jiné zachování hlavních nosných ocelových konstrukcí. Podle něj by bylo levnější ocelové konstrukce vrchní stavby zbourat a nahradit novými místo pracného a zdlouhavého opravování, které bude mít podle něj téměř nekontrolovatelný výsledek. Polovičních nákladů je podle spolku možné docílit přehodnocením zadání, nikoli úpravami nynějšího projektu. "Možnosti a finanční nákladnost investice pak nejlépe prověří variantní studie vycházející z nového zadání," uvedl A-tým v prohlášení, které zaslal zastupitelům. Zástupci koalice to na dnešním jednání odmítli.
0 komentářů
přidat komentář

Související články