Přerovská radnice se pustí do rozsáhlé opravy domu na náměstí

Zdroj
Alena Petrželová
Vložil
ČTK
31.08.2006 22:40
Přerov


Přerov - Vedení přerovské radnice se rozhodlo pustit do rozsáhlé rekonstrukce jednoho z domů na náměstí TGM v centru města. Náklady na opravy objektu, který je ve zchátralém stavu, se podle studií vyšplhají zhruba na 24 milionů korun. V domě z počátku minulého století by poté kromě stravovacího zařízení mohly vzniknout také pokoje pro umělce z vedlejšího Městského domu. Na rozdíl od Přerova se olomoucká radnice rozhodla podobně zchátralé objekty na lukrativních místech města prodat.
    "Do oprav se pustí město, pokusíme se získat nějaké dotace. Dům je nyní až na bufet v přízemí zcela prázdný, z  bezpečnostních důvodů je do pater zákaz vstupu," řekl dnes ČTK mluvčí přerovské radnice Bohuslav Přidal.
    Podle náměstka přerovského primátora Jiřího Lajtocha jsou v objektu nejen shnilé podlahy, ale také špatná střecha. "Po opravě by zde mohly vzniknout prostory pro občerstvovací zařízení, ale i  ubytovna pro umělce z Městského domu. Pokoje by mohly využívat například soubory, které tam vystupují," doplnil Lajtoch.
    Město původně na opravu domu vyhlásilo výběrové řízení. Hledalo nájemce, který by objekt zrekonstruoval a několik desítek let jej poté mohl bezplatně provozovat. Od plánu však radní ustoupili po upozornění Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Podle něj by mohlo jít o nekalou soutěž.
    Možnost, že by městský dům v centru město prodalo, přerovští radní odmítli. Důvodem je podle mluvčího města i fakt, že se nechtějí zbavovat nemovitostí na lukrativních místech. Tímto krokem se naopak vydala olomoucká radnice. Po Salmově paláci na Horním náměstí se nyní olomoučtí radní rozhodli prodat také dům U černého psa. Důvodem je to, že na opravu nemovitostí nemá město peníze. Podle mluvčího magistrátu Martina Hály se náklady na rekonstrukci domů pohybují řádově v desítkách milionů korun.
0 komentářů
přidat komentář

Související články