Městský dům v Přerově má nového provozovatele, zajistí opravy

Vložil
ČTK
19.12.2018 16:50
Přerov

Přerov - Interiér historického Městského domu v Přerově z roku 1897 se v příštích letech změní. Postará se o to nový provozovatel, kterého vybrali přerovští radní. Stane se jím od roku 2019 zdejší hotel Jana, jehož provozovatelem je pražská společnost LH Hotels. Smlouva mezi oběma stranami byla podepsána v úterý a platí pět let, informovala dnes ČTK mluvčí radnice Lenka Chalupová. Městský dům včetně jeho restaurace dosud spravovaly Kulturní a informační služby města Přerova.


Nový nájemce bude hradit energie, nájemné bude symbolické ve výši sto korun měsíčně. Nájemce se ale zavázal, že na své náklady pořídí vybavení do kuchyně za 1,5 milionu korun a zrekonstruuje restauraci i kavárnu za pět milionů korun. "Počítáme s tím, že nové budou tapety, svítidla, židle, stoly, bar, skříně, zrcadla, stolky, dlažba či obklady. Na určitý čas proto bude v roce 2019 nutné Městský dům uzavřít. Termín ale ještě nebyl stanoven," uvedl Pavel Čada z hotelu Jana.

Nový provozovatel chce podobu Městského domu v Přerově interiérově přiblížit pivovarským restauracím či provozovnám typu Potrefená husa, které patří ke klientsky oblíbeným místům. Nový bude jídelní i nápojový lístek, provozní doba by měla být upravena i vzhledem k večerním kulturním akcím v domě. "Všichni stávající zaměstnanci z restaurace Městského domu přejdou pod nového provozovatele," doplnila mluvčí radnice.

Kulturní a informační služby města Přerova provozují restauraci v Městském domě od roku 2014, předtím ji spravovala společnost IMIT. Restaurace ale ročně generovala ztrátu okolo 1,5 milionu korun. I z tohoto důvodu hledalo město nového provozovatele. Kulturní program byl měl být i nadále v gesci Kulturních a informačních služeb města Přerova.

Městský dům stojí na Masarykově náměstí od roku 1897 a patří k největším a nejvýznamnějším restauračním a kulturním zařízením ve městě, konají se v něm divadla, koncerty i plesy. Architektonicky významná stavba je od roku 1909 v majetku Přerova a hostům nabízí 80 míst v restauraci, 20 v salonku a 30 v kavárně, sál je určen pro 410 návštěvníků a na balkoně je 120 míst ke stání.
0 komentářů
přidat komentář

Související články