Předsedou České komory architektů byl zvolen Plicka Ivan

Vložil
ČTK
06.05.2014 19:00
Praha

Praha - Předsedou České komory architektů (ČKA) byl dnes zvolen Plicka
Ivan. ČTK to řekla mluvčí komory Zuzana Hošková. Představenstvo ČKA dnes volilo i další členy vedení, dozorčí rady ČKA a Stavovského soudu ČKA.
    Plicka Ivan se narodil roku 1958 v Praze. V roce 1982 absolvoval Fakultu architektury ČVUT v Praze, kde dnes vede v Ústavu urbanismu ateliér Plicka-Sedlák. Zabývá se urbanismem a územním plánováním, obnovou venkova, věnuje se i soukromé architektonické praxi. V komoře působí tři roky jako člen pracovní skupiny pro územní plánování, urbanismus a krajinu. Aktivně se také zabývá problematikou architektonických soutěží.
    Plicka ve vedení ČKA nahrazuje architekta Leška Petra, který byl zvolen letos v únoru po náhlém odvolání Panny Josefa; toho představenstvo komory odvolalo kvůli neshodám s jejím vedením. Lešek znovu kandidovat nechtěl, v komoře se dlouhodobě věnuje problematice architektonických soutěží a má taktéž vlastní praxi v úspěšném ateliéru Projektil.
    Koncem dubna měla ČKA valnou hromadu, na níž byli zvoleni noví členové všech samosprávních orgánů komory. Z nich se dnes volili předsedové a místopředsedové představenstva ČKA. Post prvního místopředsedy obhájil Hnilička Pavel. Nově byli voleni dva druzí místopředsedové, jimiž se stali Šafer Jaroslav a Salzmann Klára.
    V minulém týdnu se zároveň volilo i do dalších dvou orgánů komory - dozorčí rady a Stavovského soudu. Pozici předsedy rady obhájil Rada Pavel, předsedou Stavovského soudu byl znovu zvolen Šebek Václav.
0 komentářů
přidat komentář

Související články