Praha zahájila fungování firmy Pražská developerská společnost

Vložil
ČTK
14.08.2020 07:35
Praha - Pražský magistrát zahájil fungování městské firmy Pražská developerská společnost (PDS). Na starosti bude mít zejména využití městských pozemků, jejich rozvoj a výstavbu bytových domů. ČTK to dnes sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman. Organizace vznikla k letošnímu 1. červnu a pražští radní již jmenovali investiční expertní výbor firmy.


"PDS bude vystupovat především v roli land-developera, který připraví městský pozemek pro výstavbu ve veřejném zájmu, primárně pro projekty nájemního bydlení," uvedl náměstek primátora Petr Hlaváček (TOP 09).

Společnost připraví koncept a bude jej mít na starosti po celou dobu schvalovacích procesů až k územnímu rozhodnutí a stavebnímu povolení. Samotná realizační fáze se uskuteční ve spolupráci se soukromým sektorem, nebo ve spolupráci s družstvy či stavebními společenstvími.

Sídlit bude v Radničních domech naproti budovy Nové radnice, kde sídlí magistrát. "Základ týmu již máme, ale vítáme další zájemce se zkušenostmi z oboru realit, developmentu a stavebnictví," sdělil Tomáš Veselý, který je pověřen řízením PDS.

Pro stavbu bytů má magistrát vytipováno asi 40 městských pozemků. Mezi nimi jsou například Palmovka na Praze 8 nebo Nové Dvory v Praze 4.

Kromě magistrátu a vedení města bude městský developer spolupracovat s jednotlivými městskými částmi, dopravním podnikem, Technickou správou komunikací a dalšími správci městské infrastruktury.

Metropole se v posledních letech potýká s bytovou krizí a rostoucími cenami bydlení. Vedení města to chce řešit zrychleným povolováním staveb a dalšími opatřeními, jejichž součástí je i zastavení privatizace městských bytů či podpora družstevní výstavby.
0 komentářů
přidat komentář

Související články