Praha může vypsat architektonickou soutěž na Průmyslový palác

Vložil
ČTK
23.02.2010 17:55
Praha

Praha - Radní hlavního města dnes schválili zadávací dokumentaci k architektonické soutěži na dostavbu vyhořelého Průmyslového paláce. Soutěž tak může být v příštích týdnech vyhlášena. Novinářům to řekl náměstek primátora Milan Richter (ODS). Soutěž se bude týkat také vybudování podchodu pod palácem.
    Podle Richtra je hlavním kritériem architektonického návrhu kvalita celkového řešení, důležitá bude především autentičnost přístavby. Stavba ale zároveň bude muset splňovat současné bezpečnostní normy a podmínky pro vydání stavebního povolení.
    Anonymní návrhy bude hodnotit porota, ve které zasednou čtyři zástupci České komory architektů (ČKA) Jan Aulík, Miroslav Cikán, Aleš Lapka a Milena Vitoušová a dále tři zástupci města, kterými budou ředitel odboru městského investora Jiří Toman, ředitel odboru kultury Jan Kněžínek a předseda kontrolního výboru František Hoffmann (KSČM).
    Vítěz soutěže získá finanční odměnu ve výši 600.000 korun, za druhé místo dá město 400.000 korun, za třetí pak 200.000 korun.
    O vyhlášení soutěže město mluvilo už od léta loňského roku. Kvůli diskusím s ČKA se ale schválení zadávací dokumentace zpozdilo. Po architektonické soutěži bude muset město ještě vyhlásit výběrové řízení na zhotovitele stavby. Richter nyní odhaduje, že by se s  dostavbou mohlo začít ještě letos.
    Náklady na obnovu paláce včetně vybudování podchodu město už dříve odhadovalo asi na 1,5 miliardy korun. Dostavbu mohou komplikovat nedořešené spory mezi Prahou a nájemcem Výstaviště, společností Incheba. Metropole v současnosti usiluje o to, aby Inchebu z  Výstaviště dostala dohodou o ukončení nájemní smlouvy k 31. prosinci letošního roku. Nájemce Výstaviště už dříve uvedl, že s odchodem nesouhlasí, ale počká, až Praha předloží návrh dodatku ke smlouvě.
0 komentářů
přidat komentář

Související články