Praha by mohla novou atletickou halu postavit na Jižním Městě

Vložil
ČTK
21.08.2019 10:25
Praha

Praha - Atletická hala pro sportovce z hlavního města by mohla vzniknout v Jižním Městě v ulici U Modré školy. Praha 11 si na projekt nechala vypracovat objemovou studii, která ukázala, že se na místo hala vejde, řekl dnes ČTK radní Prahy 11 pro sport, kulturu a volný čas Jan Stárek (TOP 09). Předpokládané náklady na její výstavbu činí 500 milionů korun. O jejím financování chce radnice Jižního Města jednat s pražským magistrátem a Českým atletickým svazem, uvedl.


Stárek upozornil, že hlavní město v loňském roce s Českým atletickým svazem uzavřelo memorandum o výstavbě atletické haly. Dokument podepsala bývalá pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) a předseda Českého atletického svazu Libor Varhaník. "Změnila se politická garnitura, je potřeba obnovit kontakty a pokud si to Praha vezme za své, ideálně gesční radní nebo třeba pan primátor, Praha 11 poskytne maximální součinnost," řekl dále Stárek. Praha by podle něj do projektu měla vstoupit i z prestižních důvodů. "Nemá žádnou atletickou halu a měla by se nad tím vážně zamyslet. Ostrava má, Brno staví, Pardubice staví, věřím že politická garnitura v Praze nás podpoří," doplnil.

Kromě sportovního zázemí by mohla mít hala další benefit v podobě parkovacích stání. Poskytuje možnost vybudovat podzemní parkoviště s až 300 místy. Hala pro obslužnost jich potřebuje zhruba stovku, 200 stání by podle Stárka mohlo sloužit jako parkoviště P+R.

Po vyřešení financování výstavby haly by podle Stárka měla být vypsána architektonická soutěž.

O atletiku v Praze je velký zájem, podle údajů Českého atletického svazu tu působí téměř 50 oddílů. Atletika Jižní Město patří podle Stárka k jedněm z největších, má 450 členů a stále přibývají, uvedl s tím, že dosahují skvělých výsledků, ale chybí jim adekvátní zázemí.

V Praze jsou v současné době dvě atletické haly - na Strahově a ve Stromovce, které jsou podle dřívějšího vyjádření Varhaníka kapacitně nedostačující. Nová hala by měla sloužit vrcholovým i začínajícím atletům.
0 komentářů
přidat komentář

Související články