V Praze vzniknou nová sportoviště, strategii schválili radní

Vložil
ČTK
26.04.2021 17:25
Praha


Praha – Pražský magistrát by měl stavět nová sportoviště a rozšiřovat sportovní infrastrukturu pro veřejnost i pro školy. Vyplývá to ze strategie rozvoje sportu do roku 2032, kterou dnes schválili městští radní. Podle radního pro školství a volný čas Víta Šimrala (Piráti) v Praze chybí například velodrom, rozšiřovat by se měly také bazény a stavět multifunkční haly. Dodal, že magistrát nyní připravuje plán prioritních investic, který by měl být hotov v červnu.


"Strategie je takovou základnou k tomu, abychom pro příštích minimálně 12 let mohli vytvořit akční plány," řekl radní. Navazující plány budou konkrétnější a budou stanovovat postup města vždy pro čtyřleté období. Radní dodal, že o výstavbě nových sportovišť bude nyní město jednat i s Národní sportovní agenturou. V nejbližší době podle něj bude zastupitelstvo schvalovat balík asi osmi menších investic do sportovišť zejména městských částí.

Ohledně nových sportovišť se připravuje seznam, který bude brát v potaz i to, nakolik jsou projekty připraveny. Snaha bude doplnit ta sportoviště, která dosud v metropoli chybí, například právě velodrom. Ten by mohl vzniknout v Praze 5. Rozšíření pak podle radního čeká bazén Šutka nebo bazény na Strahově a v Podolí. Důležitá pak bude stavba multifunkčních hal, které kombinují prostory pro halové sporty například s lezeckou stěnou, doplnil Šimral.

Podle schválené strategie je nyní bez započtení menších venkovních hřišť v metropoli 1176 sportovních areálů. Město by se mělo kromě sportovišť pro výkonnostní sport zaměřit na výstavbu, obnovu a modernizaci školní sportovní infrastruktury. S ohledem na demografické prognózy by nová sportoviště měla vznikat zejména na jihovýchodních a severovýchodních periferiích hlavního města, kde vzniká a bude vznikat nová výstavba. "Mezi klíčové skupiny, na jejichž podporu se chce hl. m. Praha zaměřit především, patří děti ve věku od 6 do 18 let, senioři nebo osoby se zdravotním postižením," stojí v dokumentu.

Město podporuje provoz a rozvojsportovišť prostřednictvím dotací sportovním organizacím. Pro letošek zastupitelé schválili 318,2 milionu korun, které půjdou na dotacích na podporu sportu. Opoziční zastupitelé za ANO kritizovali fakt, že částka je proti minulému volebnímu období výrazně nižší. Šimral k tomu řekl, že dnes schválená částka není konečná, ale ještě vzroste.
0 komentářů
přidat komentář

Související články