Policie navrhla obžalovat bývalého ředitele Central Group

Vložil
ČTK
17.08.2011 23:15
Praha

Vítězný návrh Bc. Ondřeje Chybíka ze studentské soutěže pořádané společností Central Group „Jak se bude bydlet v roce 2050?“
Praha - Kriminalisté z protikorupčního útvaru podali návrh na obžalobu bývalého výkonného ředitele společnosti Central Group Aleše Novotného a jeho dvou společníků kvůli krácení daně. V letech 2004 - 2010 podle nich úmyslně vkládali do účetnictví firmy falešné faktury a připravili stát o skoro 180 milionů korun. V případě usvědčení jim hrozí až deset let za mřížemi. ČTK to dnes sdělil tiskový mluvčí policejního prezidia Jaroslav Ibehej.
      Obvinění údajně vytvořili zhruba 700 fiktivních faktur. "Tímto jednáním došlo ke zkrácení daně v celkové výši téměř 177 milionů korun a k pokusu o  zkrácení daně o téměř 20 milionů korun. Spis byl odeslán na Vrchní státní zastupitelství v Praze s návrhem na podání obžaloby," řekl Ibehej.
      Policie vyšetřovala případ více než rok a půl. Předloni v listopadu provedla v kancelářích firmy razii a zabavila její účetnictví. Loni v listopadu pak obvinila Novotného a další čtyři lidi z krácení daní. Na bývalého výkonného ředitele Central Group pak soud uvalil vazbu. Předseda představenstva a většinový majitel společnosti Dušan Kunovský už dříve označil vyšetřování i  obvinění za nesmyslné. Firma zároveň uvedla, že zadržení Novotného bylo nestandardní a neadekvátní.
      Policisté po loňském zatčení navrhli poslat do vazby čtyři obviněné, soud jim ale vyhověl jen v případě Novotného. Ostatní jsou na základě soudního rozhodnutí pod dohledem probačního úředníka, museli dát soudu slib a odevzdat cestovní doklady.
      Central Group je se základním kapitálem 2,7 miliardy korun jedním z lídrů tuzemského bytového trhu. Firma už prodala hlavně v Praze a okolí kolem 8000 bytů, rodinných domů a parcel. Největší konkurencí firmy jsou společnosti Finep, Ekospol a Skanska.
0 komentářů
přidat komentář

Související články