Písek postaví knihovnu, stavět se začne příští rok

Vložil
ČTK
09.04.2017 09:35
Písek

Písek - Písek postaví novou knihovnu a centrum vzdělávání za 133 milionů korun bez daně. Původní cena projektu byla o 20 milionů vyšší. Nižší nabídka vzešla ze soutěže na projekt. ČTK to řekla mluvčí píseckého městského úřadu Kristýna Barchini.


"S realizací bychom chtěli začít na přelomu dubna a května příštího roku," uvedl místostarosta Josef Knot ((TOP 09). Nový objekt vznikne z bývalé základní školy na Alšově náměstí, který sousedí se současnou budovou knihovny. "Nová knihovna bude plnit roli celoživotního vzdělávání, zejména v oblasti jazyků, IT, přírodních a technických věd," uvedl vedoucí odboru investic a rozvoje píseckého městského úřadu Václav Filip.

Architektonickou soutěž třicetitisícový Písek vyhlásil v roce 2013 a vyhrálo ji Studio A.B.S. Nové řešení objektu vychází především ze snahy očistit budovu bývalé školy od veškerých novodobých přístaveb a dalších zásahů. Zmizet by tak měla přístavba jídelny, nákladního výtahu a kotelny v krovu, která se projevuje mohutným vikýřem ve střeše.

"Nově navržené křídlo skladů vytváří vnitřní klidový dvůr bez přístupu dopravy pro potřeby nového umístění knihovny. Záměrem je využít pro knihovnický provoz nejen vnitřní, ale i venkovní prostory revitalizovaného objektu původní školy," uvedl Knot. V přízemí propojeného objektu bude také turistické informační centrum.
0 komentářů
přidat komentář

Související články