Písek po dvou letech ukončil stavbu knihovny

Vložil
ČTK
03.03.2019 09:00
Písek

Písek - Písek po necelých dvou letech dokončil stavbu knihovny a centra vzdělávání. Objekt, jehož vybudování stálo 139 milionů korun bez daně, se pro veřejnost otevře v dubnu. Nyní musí město nastěhovat do knihovny více než 100.000 publikací. ČTK to řekla mluvčí písecké radnice Irena Malotová.


Podle představitelů města má nový objekt, jenž vzniknul na Alšově náměstí místo bývalé školy, potřebné moderní prvky. "Čím dál více jsou to místa pro vzájemná setkávání, kde se nabízí široké spektrum informací i způsobů, jak se k nim dostat. Samozřejmostí dnes musí být zajímavý program pro seberozvoj lidí všech věkových skupin a tomu odpovídající vybavení. Našim uživatelům bude k dispozici multifunkční vzdělávací sál, venkovní scéna i relaxační zóna a moderně vybavené učebny pro skupinovou i individuální výuku," uvedl ředitel knihovny Roman Dub.

Podle starostky Evy Vanžurové (Jihočeši 2012) se knihovna stane jednou z nejoriginálnějších staveb svého druhu v republice. "Obyvatelé Písku se mají opravdu na co těšit. Dosud jsme tu měli jednu z nejstarších veřejných městských knihoven v Čechách. Naše nová knihovna bude patřit k nejmodernějším a určitě i k nejhezčím. Do památkově chráněné budovy, která byla léta nevyužívaná a chátrala, se na jaře vrátí život," uvedla.
0 komentářů
přidat komentář

Související články