Opavští zastupitelé neschválili rekonstrukci zimního stadionu

Vložil
ČTK
24.04.2018 08:45
Opava


Opava - Opavští zastupitelé dnes neschválili záměr rekonstrukce městského zimního stadionu. Do její první etapy mělo jít 100 milionů korun. Rozhodnutí, co dál se stadionem, který opravu nutně potřebuje, tak nejspíš zbude až nové zastupitelstvo, které vzejde z podzimních komunálních voleb.


Opavský zimní stadion byl postaven v roce 1953, zastřešen pak byl jako třetí v republice v roce 1956. "Teď v rámci zápasů jsme upozorňováni, že stadion je potenciálně nebezpečný, musí tam být větší pořadatelská služba, více policistů a provoz je mnohem dražší," řekl ČTK náměstek opavského primátora Dalibor Halátek (Změna pro Opavu).

Komplexní rekonstrukce včetně opláštění, restaurace či VIP zóny by podle něj měla vyjít na zhruba 214 milionů korun. Dnes předkládaný záměr se týkal první etapy, která měla zahrnovat rekonstrukci tribun, zázemí a ledové plochy. "Sociální zařízení jsou v katastrofálním stavu, stejně tak šatny jsou ve stavu z 60. - 70. let a chtěly by nutnou rekonstrukci," řekl Halátek. Pokud se ale začne s rekonstrukcí v roce 2020, bude to podle něj velká výhra.

Zastupitelé dnes hovořili i o tom, zda by nebylo lepší postavit stadion nový, byť pro méně diváků. Halátek řekl, že město stále vidí v hokeji potenciál, podobně jako když se v roce 2001 rozhodovalo o stavbě nové basketbalové haly. "Také se zpochybňovalo, jestli bude chodit 3000 lidí na basket, a teď máme téměř vyprodáno i během sezony před play off. Takže myslím, že ve chvíli, kdy ten stadion bude splňovat kritéria, která má, tak 3000 diváků bude na hokej znovu chodit," řekl náměstek.
0 komentářů
přidat komentář

Související články