Opava připravuje rekonstrukci zimního stadionu

Vložil
ČTK
13.11.2016 16:45
Opava

foto: www.zimnistadiony.cz

Opava - Opavský magistrát připravuje rekonstrukci zimního stadionu. Rozdělena by měla být to čtyř etap, první by měla začít v roce 2018. Náklady na kompletní rekonstrukci mohou dosáhnout 100 milionů korun. Město na ně chce získat prostředky z veřejných zdrojů. ČTK to řekl náměstek opavského primátora Dalibor Halátek. Opavský zimní stadion byl postaven v roce 1953, zastřešen pak byl jako třetí v republice v roce 1956. Jeho současná kapacita je 5500 diváků.

Město si už nechalo vypracovat studii, která by měla určit možnosti a odhadované náklady. Hotova bude do konce března. "Maximální náklady ale mohou být 100 milionů korun. Zapracovány do studie musí být požadavky hokejového klubu. Kapacita by měla být 3000 stojících i sedících návštěvníků," uvedl.

Práce budou rozděleny do čtyř etap. Nejprve by se mělo opravovat zázemí a šatny. Další etapa bude zahrnovat obměnu chladícího sytému a ledové plochy. Další rekonstrukci tribun a poslední se bude týkat restaurace. "Všechny práce by měly probíhat postupně a za provozu, aby nebyl zastaven chod hokejového klubu. Začít bychom měli rekonstrukcí šaten v roce 2018," uvedl náměstek.

Dodal, že vše bude záležet i na tom, zda město získá na projekt dotace. Představitelé města v to věří. "Například budeme žádat dotaci od hokejového svazu, který přispívá právě na rekonstrukci chlazení a ledových ploch," uvedl.

Přitom právě spory kolem této části projektu jsou nyní jedním z důvodů napjaté situace na opavské radnice. Tamní koalice složená z nezávislých kandidátů zvolených za hnutí ANO, ČSSD, Změny pro Opavu a KDU-ČSL totiž přišla o tři hlasy. Tím ztratila v zastupitelstvu většinu. Jedním z přeběhlíků byl i jednatel opavského hokejového klubu Milan Kolář. Ten ČTK řekl, že se mu dlouhodobě nelíbí práce dvou náměstků.

Vysvětlil to i jejich nedostatečnou aktivitou při žádosti o dotaci. "Dlouhou dobu jsme je upozorňovali na možnost získat dotace ze svazu na rekonstrukci ledové plochy. Nijak na to nereagovali. Nakonec už bylo pozdě, žádost podat. Jejich liknavostí jsme o tu možnost přišli," uvedl Kolář. I proto se rozhodl z klubu nezávislých kolem náměstka primátora Martina Vítečka odejít a stal se členem nově vzniklé organizace ANO.

Pro Opavu bude oprava zimního stadionu už druhým velkým sportovním projektem. Opavský magistrát chce totiž vybudovat nový krytý bazén. Objekt za přibližně 300 milionů korun by se měl začít stavět v roce 2018. Už letos se začala připravovat projektová dokumentace. Stávající bazén dosluhuje, blíží se havarijnímu stavu a město nevylučuje, že bude za několik let zdemolován. Nový bazén by měl vyrůst v Městských sadech, v těsném sousedství letního koupaliště. Podle plánu by oba areály měly být v letních měsících propojené, aby návštěvníci krytého bazénu mohli například využívat tobogány na koupališti.
0 komentářů
přidat komentář

Související články