Někteří občané Č. Budějovic nesouhlasí s demolicí sportovní haly

Vložil
ČTK
19.03.2018 20:20
České Budějovice

České Budějovice - Někteří obyvatelé Českých Budějovic nesouhlasí s likvidací sportovní haly, kterou město plánuje. Na jejím místě chce radnice za více než 300 milionů korun postavit multifunkční centrum. Obyvatelé tvrdí, že sportovní hala je symbolem města a navíc její stav je vyhovující, a proto je demolice zbytečná. Podle občanů by mohlo multifunkční centrum stát jinde a město by mělo k dispozici dvě sportovní zařízení.


"Současná hala je funkční. Před několika měsíci město investovalo do modernizace atletického koridoru, který se v hale nachází. A teď se má vše bourat," uvedl dnes na zasedání zastupitelstva bývalý městský zastupitel Stanislav Rataj, jenž patří do skupiny obyvatel bojující proti demolici sportovní haly.

Stavba multifunknčního centra má začít letos v létě. Práce potrvají přibližně rok a předcházet jim má demolice současné haly. Nový objekt má mít dvě stejné palubovky. Zvýší se také kapacita hlediště, kdy třeba volejbalové zápasy bude moct sledovat až 2250 diváků místo současných 1500. Kromě toho komplex bude sloužit pro pořádání kulturních akcí. Ideu nové haly prosazoval především českobudějovický volejbalový klub, který patří dlouhodobě do tuzemské špičky. Parametry současné haly neodpovídají požadavkům pro mezinárodní zápasy. Týká se to především stropu, který je ve výšce devíti metrů od palubovky a nový by měl být o tři metry výš.

Multifunkční centrum však nepočítá s atletickým koridorem, který by měl výhledově vzniknout v areálu základní školy Oskara Nedbala. "Nedokážu si představit, že bychom byli bez koridrou, kde jenom z našeho klubu trénuje hlavně v zimě přes dvě stovky závodníků," řekl dnes trenér atletického oddílu Sokol České Budějovice Jiří Couf.

Podle náměstka primátora Petra Holického (ANO) by zachování sportovní haly bylo krokem zpět. Uvedl, že technický stav objektu není ideální. "Museli bychom do obnovy investovat desítky nebo možná stovky milionů korun. Navíc provoz haly by přesto zůstával neekonomický. Myslím si, že diskuse na toto téma jsou už pasé," řekl dnes Holický.
0 komentářů
přidat komentář

Související články