Brno má nový nejvyšší bytový dům - měří 54 metrů

Vložil
ČTK
30.09.2008 08:55
Brno

foto: www.burian-krivinka.cz
Brno - V Brně byl dnes otevřen nejvyšší bytový a obchodní dům ve městě. Více než čtyřiapadesát metrů vysoký komplex Eden obsahuje 114 bytů, 12 obchodů a osm kanceláří. Ve dvou nejvyšších patrech se nachází velkoprostorový byt s vlastním bazénem, do dalších luxusních bytů se vchází přímo ze soukromých výtahů. V budově jsou ale i takzvané startovací byty, všechny jednotky jsou ale už obsazeny. ČTK to dnes řekl Jiří Maršálek, jednatel společnosti Properity, která byla investorem.
    Šestnáctipatrová budova v Purkyňově ulici se už stala sídlem největší ambulantní urologie v Česku, v přízemí je například také zubní ordinace nebo pobočka banky. "V těchto dnech začala také stavba druhé etapy, při které vznikne další sedmipatrové křídlo komplexu. Celkem tak bude Eden nabízet 160 bytů, 20 obchodů a 12 kanceláří. Náklady na obě etapy se pohybují kolem půl miliardy korun," řekl Maršálek. Levé křídlo má být dokončeno v září příštího roku.
    Eden je také nejvyšší budovou v Brně postavenou po roce 1989. Dosud jí byl třiapadesát metrů vysoký M palác. Vůbec nejvyšší je zatím stále 74 metrů vysoká budova Fakulty strojního inženýrství Vysokého učení technického.
    V Brně se teď staví nebo připravuje ke stavbě několik výškových domů. Prvenství chce převzít zhruba o deset metrů vyšší AZ Tower, ve stejné části města by měla v příštím roce vyrůst také 80 metrů vysoká budova v  areálu Spielberk Office Centra. V okolí tohoto administrativního komplexu by mělo vyrůst ještě několik dalších věžových domů. O několika se mluví v  souvislosti s novým vlakovým nádražím, další vysoké domy budou u nedaleké Vaňkovky.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Spielberk Office Centrum
info z Heršpické
30.09.08 04:32
zobrazit všechny komentáře

Související články