Návrh územního plánu Brna už nepočítá s pozemkem pro nemocnici na Kraví hoře

Vložil
ČTK
03.09.2021 17:05
Brno


Brno – Nový územní plán Brna už nebude zahrnovat územní rezervu pro městskou nemocnici na Kraví hoře. Změnu návrhu územního plánu města schválili brněnští radní. Odsouhlasili i další dílčí úpravy návrhu plánu na základě připomínek veřejnosti či některých městských částí. Brněnská radnice o tom informovala v tiskové zprávě. Plán postavit novou budovu městské nemocnice v sousedství parku kritizovalo mnoho Brňanů, městská část Brno-střed i zástupci hvězdárny, která na Kraví hoře sídlí.


"Jednou ze zásadních změn je nová územní rezerva pro městskou nemocnici. Ta již nebude na Kraví hoře, kde zůstane plocha zeleně, ale v městské části Brno-jih, a to na křížení ulice Černovické a řeky Svitavy. Projekt městské nemocnice nyní bude pokračovat prověřovací studií, kterou zadává Odbor zdraví MMB (brněnského magistrátu). Lokalita Komárov je hodně zajímavá. V úvahu připadá ještě také část Technologického parku. Vše bude ověřeno několika studiemi," uvedl náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL).

Celkem radní projednali 21 úprav v návrhu územního plánu na území 13 městských částí. "Většina projednaných a doporučených úprav se týkala rozšíření ploch zeleně především na sídlištích, jako jsou Líšeň a Kohoutovice. Došlo ale i k rozšíření ploch krajinné zeleně v místě ornitologicky hodnotné Černovické terasy. Na základě reakcí zástupců veřejnosti a městské části jsme doporučili v Přízřenicích snížit výškový profil tak, aby budoucí zástavba plynuleji navazovala na již existující vesnický charakter zástavby," uvedl radní pro územní plánování Filip Chvátal (KDU-ČSL).

Třetí veřejné projednání návrhu nového územního plánu by se mělo uskutečnit letos v prosinci.
0 komentářů
přidat komentář

Související články