Na Žižkově byla dokončena hrubá stavba první etapy Parkové čtvrti

Praha - Developerská skupina Central Group dokončila hrubou stavbu první etapy rezidenční Parkové čtvrti, která vzniká v areálu zrušeného Nákladového nádraží Žižkov v Praze 3. První blok by měl být dokončen příští rok v červenci a developer chce v rámci něj postavit 390 bytů. Projekt má tři etapy, celý by měl být dostavěn přibližně v roce 2033 a stát by měl 22 miliard korun. V zimě má začít výstavba druhé etapy a skončit by měla v roce 2026. Novinářům to dnes řekli zástupci developera na staveništi.

Podle developera je v projektu prodáno přes 70 procent bytů, volných je v současné době 96 bytů. Podle informací na webu Central Group budou v lokalitě k dispozici byty o velikosti 1+kk až 5+kk o energetické úspornosti B. Cena nejmenších bytů je od 5,35 milionu korun a u čtyřpokojových překračuje 20 milionů. Většina bude mít podzemní parkovací stání, terasu nebo balkon. Součástí areálu bude také mateřská škola a komerční prostory pro obchody, restaurace, kavárny a služby. Uprostřed areálu vznikne park o rozloze 15.000 metrů čtverečních.

Parková čtvrť je jednou ze tří částí výstavby skupiny Central Group v Praze 3, jejími dalšími projekty v této městské části jsou Centrum Nový Žižkov a Nový Jarov. Investiční náklady na uvedené tři projekty, ve kterých má vzniknou zhruba 4600 bytů, developer odhaduje na více než 40 miliard korun.
0 komentářů
přidat komentář

Související články