Na výstavbu rozhledny Hýlačka přispěje Tábor 2,5 miliony

Vložil
ČTK
24.06.2014 16:30
Tábor

Tábor - Město Tábor podpoří výstavbu rozhledny Hýlačka částkou 2,5 milionu korun. Původní rozhledna shořela 1. ledna 2012. Klub českých turistů od té doby shání finance na její obnovu. Kromě Tábora na Hýlačku přispěje i Jihočeský kraj. Ten by měl do stavby investovat také přibližně 2,5 milionu korun. ČTK o tom dnes informoval Radek Přílepek z Klubu českých turistů, kterému rozhledna patří.

    "Věříme, že by se ještě letos na podzim mělo začít stavět. Hýlačku bychom rádi otevřeli pro turisty během příštího roku," řekl. Nechtěl prozradit přesnou částku, kterou nyní Klub českých turistů na projekt má. Podle něj by to mohlo ovlivnit soutěž na výstavbu. Klub Českých turistů vybral na obnovu Hýlačky 550.000 korun.
    Architektonickou soutěž na projekt loni vyhrál David Grygar s týmem spolupracovníků. Jedná se o projekt lehké ocelové konstrukce s dvěma nosnými sloupy, které budou kotveny šesti táhly.
    Rozhledna Hýlačka byla postavena v roce 1920 ve tvaru husitské hlásky a stála v táborské části Větrovy. Postavit ji nechal táborský klub turistů, který rozhlednu v roce 1990 převzal zpět do svého majetku od Svazarmu a pak ji znovu otevřel veřejnosti. Mezi kulturními památkami byla rozhledna evidována od roku 1995.
0 komentářů
přidat komentář

Související články