Na Václavském náměstí v Praze bude do příštího roku 11 stánků

Vložil
ČTK
22.02.2014 22:00
Praha

Praha - Na Václavském náměstí v Praze bude do příštího roku fungovat 11 prodejních stánků s občerstvením, květinami a tiskem. Jeden z nich bude sloužit jako informační, provozovat jej bude Pražská informační služba. Na dotaz ČTK to řekl radní Lukáš Manhart (TOP 09). Kolem dalšího osudu stánků se v uplynulých měsících vedly bouřlivé debaty.
    Podle tržního řádu je nyní na Václavském náměstí v provozu sedm prodejních míst - pět stánků a další dva, které jsou součástí městského mobiliáře. Podle novely, kterou schválili radní, k nim přibudou další čtyři. Smlouvy budou uzavřeny do poloviny příštího roku.
    Na náměstí bylo původně 23 stánků s občerstvením, květinami i tabákovým zbožím. Praha se ale rozhodla vyměnit prodejny i jejich provozovatele. Ke konci roku 2012 proto ukončila většinu nájemních smluv. Provozovatelé odmítali prodej ukončit a Praha se s nimi kvůli nezaplacenému nájmu a poplatkům doteď soudí.
    První nové stánky z dílny Cigler Marani Architects měly na náměstí stát už loni. Pražští památkáři ale neodsouhlasili jejich vzhled a Praha kvůli tomu radou schválenou zakázku za 44,2 milionu korun bez DPH nevypsala. Projekt nechá přepracovat, pořízení nových prodejních míst je tak v nedohlednu. Náměstí současně hyzdí některé staré a uzavřené stánky, které dosud nikdo neodvezl.
0 komentářů
přidat komentář

Související články