Na Mendlově náměstí v Brně vznikl park s kavárnou za 13 milionů

Vložil
ČTK
20.07.2018 12:20
Brno


Brno - Městská část Brno-střed dnes slavnostně otevřela nový park s kavárnou a veřejnými toaletami na Mendlově náměstí. Náklady 13 milionů pokrylo město, řekl ČTK radní Brna-středu Petr Bořecký (ANO). Náměstí je přestupním uzlem MHD. Park s lavičkami, stromy a chmelnicí může sloužit k čekání na spoj i k oddechu. Celé náměstí by v budoucnu mělo projít rekonstrukcí.

Práce začaly letos na začátku roku. Prostor byl dříve nevyužitý. "Podařilo se nám zkultivovat a oživit mnoho let zanedbané místo. Nikdo o něj více než 50 let nepečoval a výsledkem byl nevzhledný plácek, přestože v lokalitě chybí relaxační a parkové plochy," uvedl Bořecký.

Projekt zahrnoval úpravy cest, vysázení zeleně, instalaci osvětlení, laviček, odpadkových košů a pergoly s chmelem, což připomíná nedaleký pivovar. Novinkou na náměstí je kontejnerová kavárna a veřejné toalety, které v místě chyběly. Toalety jsou bezbariérové a přístupné zdarma, je však potřeba vyžádat si vstupní žeton u obsluhy kavárny. Kavárna i WC budou přístupné od pondělí do pátku v čase od 7:00 do 20:00 a v sobotu a neděli od 11:00 do 19:00.

Podle starosty Brna-středu Martina Landy (zvolen za Žít Brno) je to první krok k rozsáhlé rekonstrukci celého Mendlova náměstí. "Dalším krokem je právě probíhající urbanisticko-architektonická soutěž. Má za cíl vytvořit z celého náměstí plnohodnotné ucelené veřejné prostranství, které povede ke zklidnění celé lokality," uvedl Landa.

Otevření se zúčastnil i primátor Brna Petr Vokřál (ANO). "Mendlovo náměstí bylo nevzhledným místem a jsem rád, že se to začíná měnit. Denně projdou tímto dopravním uzlem desítky tisíc lidí, nyní je tu pro ně kavárna i WC a park," dodal Vokřál.
0 komentářů
přidat komentář

Související články