Brno projedná s lidmi plánovanou rekonstrukci Mendlova náměstí

Vložil
ČTK
22.04.2015 20:55
Brno

Brno - Brněnský magistrát uspořádá debatu s veřejností kvůli plánované rekonstrukci Mendlova náměstí. Návrhy občanů vyhodnotí a zapracuje do potřebné změny územního plánu, řekl dnes ČTK primátorův náměstek Martin Ander (SZ). Oprava se dotkne rozvodů sítí, tramvajových tratí, silnic, ale i veřejného prostranství. Odhadované náklady podle Andera přesahují 100 milionů korun. Práce by mohly začít za tři až čtyři roky, doplnil.

    Veřejná debata s občany bude v pondělí v 17:30 v Pivovaru Starobrno na Mendlově náměstí. "Celou plochu uvidíme a budeme se s lidmi bavit o jejich požadavcích. Veřejnost seznámíme s veškerými aktuálně zpracovanými plány a také shromáždíme připomínky občanů," uvedl Ander.
    Podle něj dříve město s lidmi o územním plánování moc nemluvilo. Magistrát za minulého vedení v několika letech zpracoval velkou aktualizaci územního plánu, proti které mnoho lidé protestovalo. I když ji zastupitelé loni v červnu schválili, soud ji letos v lednu zrušil pro nepřezkoumatelnost některých změn. "Schůzkou chceme dát lidem najevo, že se mění způsob komunikace a změny v územním plánu s nimi budeme projednávat," řekl Ander.
    Město na Mendlově náměstí plánuje rekonstrukci hned v několika směrech. "Musíme řešit opravu rozvodů vody a dalších sítí. Kanalizace je sto let stará, a když už budeme v místě kopat, bude dobré tuto oblast řešit," sdělil Ander. Další část oprav se bude týkat změn trasování tramvajových tratí. Cílem města je zjednodušit dopravu MHD. Mendlovým náměstím projíždějí tramvaje i trolejbusy, přičemž pro neznalé cestující je orientace ve spojích složitá. "Opravovat budeme i silnice a plánujeme zvelebit veřejné prostranství," doplnil Ander.
    Náklady na stavbu zatím podle něj nelze přesně vyčíslit, určitě ale přesáhnou 100 milionů korun. "Budeme ještě žádat o dotaci. Nejdříve ale musíme zpracovat připomínky lidí, provést změnu územního plánu a vypracovat projekt," dodal Ander.
0 komentářů
přidat komentář

Související články