Mělník má nezávaznou studii na rozsáhlou proměnu náměstí Karla IV.

Vložil
ČTK
18.06.2024 20:45
Mělník

Mělník - Zastupitelé Mělníka v pondělí přijali od developerské společnosti Property Mall darem hmotovou studii nové podoby náměstí Karla IV. K nezávazné studii na proměnu náměstí se v dalších měsících ještě budou moci vyjadřovat odborníci i veřejnost. V tiskové zprávě o tom dnes za město informovala Zuzana Beníšková.


Hodnota soukromé investice by mohla být podle předběžných odhadů kolem dvou miliard korun. Zbouraly by se oba obchodní domy z období socialismu, a na jejich místě by vznikly nové objekty. Počítá se s prostory pro obchod, byty, městskou knihovnu či podzemní parkování.

"O finální podobě projektu povedeme řadu diskusí se zastupiteli, občany, odborníky i současnými nájemci obchodních prostor a jejich relevantní požadavky do ní promítneme. Navazujeme na naše předchůdce a věřím, že tento ambiciózní projekt bude mít i nadále širokou podporu v zastupitelstvu, o kterou budeme usilovat," uvedl starosta Mělníka Tomáš Martinec (ODS). Město nyní připraví návrh smluv mezi městem a developerem, podle nichž může být projekt spuštěn.

Studie podle zástupce Property Mall Daniela Šritra vychází z požadavků a potřeb města i lidí. "Je nezávazná, ale relevantní, a považujeme ji za začátek diskuse, jak na náměstí zajistit pohodlné bydlení a prostory pro městskou knihovnu i podnikání," uvedl.

"Dominantou náměstí by mělo být vyrovnávací pobytové schodiště s plochami zeleně vytvářející novou půlkruhovou plochu náměstí navazující na nové domy s obchodním parterem a byty a na průchod k nové knihovně nebo kulturnímu domu," uvedlo město v tiskové zprávě. Doplnit je mají tři vodní prvky a osm červených stromů symbolizujících drahokamy na královské koruně. Pod většinou novostaveb se počítá s garážemi, jeden z objektů má sloužit jako parkovací dům.

Demolici nedokončených budov z období před rokem 1989 město chystá řadu let. Bylo ale třeba vyřešit majetkové vztahy, kdy část jedné budovy patřila ruským majitelům. Předloni ji získala soukromá společnost.
0 komentářů
přidat komentář

Související články