LN: Dostavba depozitáře NK v Hostivaři se odkládá

Vložil
ČTK
22.02.2011 10:05
Praha

Praha - Dostavba skladu pro více než dva miliony knih z unikátního fondu Národní knihovny (NK) v Hostivaři se odkládá. Nový ředitel NK Tomáš Böhm rozhodl, že zadávací dokumentace k vyhlášenému výběrovému řízení byla nekvalitní a tendr zastavil. Napsaly to dnešní Lidové noviny (LN).

    "Na základě znaleckého posudku jsme dospěli k tomu, že zadávací dokumentace by neumožnila objektivní stanovení ceny. Ceny, které bychom od uchazečů získali, by neodpovídaly realitě," řekl deníku Böhm.
    Podle vedení knihovny byl tendr, který byl nastaven ještě za předchozího šéfa Pavla Hazuky na výši 420 milionů korun, hned v počátku nadhodnocen. Böhm se obával, že by mohlo docházet k nenárokovaným operacím, píše deník s tím, že reakci Hazuky se LN v pondělí nepodařilo získat.
    Nový šéf NK se domnívá, že na dostavbu depozitáře bude stačit 300 milionů korun. Nové vypsání výběrového řízení projekt ale zpozdí minimálně o půl roku. Zpoždění navíc zkomplikuje plánovanou digitalizaci 26 milionů stránek dokumentů z kulturního dědictví knihovny.
    Prioritní projekt za 300 milionů korun má být financován z evropských peněz, musí být ale hotov do roku 2014. "Zastavení dostavby depozitáře digitalizaci neohrozí," řekl dnešním LN tajemník ministra kultury Stanislav Brunclík.
0 komentářů
přidat komentář

Související články