Lidé uvidí návrhy severní části Nové Zbrojovky, mohou hlasovat

Zdroj
Zdeněk Meitner
Vložil
ČTK
01.11.2018 20:30
Brno

Zábrdovice


Brno - Realitní skupina CPI Property Group zveřejnila čtyři architektonické studie pro podobu severní části areálu brněnské Nové Zbrojovky. Lidé mohou do poloviny prosince hlasovat na internetu, který z návrhů se jim líbí nejvíce. Zároveň mohou přidávat své podněty, co by se pro dané území hodilo. Trojrozměrné modely najdou od pondělí v kanceláři brněnského městského architekta na Zelném trhu, sdělil dnes ČTK mluvčí společnosti Jakub Velen.

Severní část areálu, kterou lze na webu nalézt jako zónu 1, je nejrozsáhlejší ze šesti zón a má sloužit administrativě a případně lehké výrobě. Je ohraničená Svitavou ze západu, železnicí z východu a severní hranicí areálu. Součástí je výšková budova bývalé nářaďovny, která se již rekonstruuje pro administrativní účely a má začít sloužit zhruba za rok. V západní části má zůstat zachovaný ještě jeden objekt, ostatní se budu bourat.

Zadání čtyřem architektonickým kancelářím bylo stejné. "Musely zachovat oba průmyslové objekty, vhodně doplnit území o nové objekty administrativního a volnočasového využití včetně návazných služeb, navrhnout dostatečné parkovací kapacity, vhodně vymezit plochu pro umístění energetického centra pro celé území a respektovat navržená protipovodňová opatření," uvedl Velen.

Zkušenosti s hlasováním a komentáři veřejnosti má developer již se zónou 6 areálu, která je v jihovýchodní části. Z více než 500 hlasů vyšel vítězně návrh kanceláře Kuba & Pilař architekti. "Těší mě, že se podařilo otevřít diskusi s veřejností. Komentáře a náměty lidí, které k jednotlivým návrhům přicházejí, jsou pro nás velice důležité. Jedině tak máme možnost budoucí podobu areálu Nová Zbrojovka utvářet společně," uvedl výkonný ředitel CPI Property Group Zdeněk Havelka.

Areál po bývalé Zbrojovce je dvacetihektarový brownfield na území Židenic. Jeho přestavba bude postupovat po částech pravděpodobně více než deset let. Ze 100 objektů zůstanou stát jen čtyři, areál se stane prostupný a přístupný z více stran. Dnes je možné se do něj dostat jen z Lazaretní ulice.
0 komentářů
přidat komentář

Související články