Lidé si mohou koupit za milion korun sofa podle Kaplického

Vložil
ČTK
01.10.2010 10:15
Praha

Praha - Lidé si mohou od včerejška pořídit přesně takové sofa, jaké si nechal vyrobit architekt a designér Jan Kaplický v roce 2007 pro svůj londýnský byt. Vyrábět ho bude malá rodinná firma z Hradce Králové. První kus k  nerozeznání od originálu dnes představili zástupci galerie Dvorak Sec Contemporary, kde bude sofa vystaveno do 10. října v rámci přehlídky Designblok.
    Sofa se bude prodávat za 750.000 korun, v barevné verzi za téměř milion korun. Rozměrná pohovka kruhového tvaru se stolečkem uprostřed má ze třech stran opěrky připomínající kapku ve chvíli, kdy se dělí na dvě, umístěnou horizontálně.
    "Já když jsem ho viděla poprvé v našem londýnském bytě, tak jsem z něho byla naprosto nadšená," řekla ČTK vdova po Janu Kaplickém Eliška. Původní originál vznikl v osudovém roce, kdy Jan Kaplický vyhrál soutěž na stavbu pražské Národní knihovny, Jan s Eliškou se vzali a zařizovali si svůj londýnský byt. Eliška má velkou radost, že se sofa bude vyrábět a prodávat. "Je vidět, že to není tak těžké, aby něco vzniklo, jenom se musí chtít," doplnila Eliška Kaplicky.
    Nápad vyrábět sofa vznikl už loni ve Společnosti Resort Living, která získala autorská práva na celosvětový prodej. Společně s původním Kaplického týmem Future Systems a českou designérskou firmou Desing and Co navrhla společnost výrobní program. Zakázku na výrobu získala ve výběrovém řízení malá česká firma Polstrin.
    Sofa by se mělo prodávat ve třech základních barvách - bílé, černé a šedé. Bude možné vyrobit ho také v modré a růžové - v barvách Future Systems - cena se ale v tom případě přiblíží k milionu korun. Výroba bude pouze na zakázku pro konkrétní klienty, nepočítá se s  průmyslovou výrobou.

7 komentářů
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Ach bože...
Pietro
01.10.10 11:50
?
Amanda Levete
01.10.10 01:44
Úžasné...
Vít Blaha
01.10.10 02:59
...
Daniel John
01.10.10 06:47
Zamyšlení nad exkluzivitou
Pietro
03.10.10 09:02
zobrazit všechny komentáře

Související články