Lidé se budou moci rozloučit s Kaplickým v Pražské křižovatce

Vložil
ČTK
20.01.2009 21:15
Praha

Jan Kaplický

Praha - Veřejné rozloučení se zesnulým architektem Janem Kaplickým bude příští úterý odpoledne v bývalém kostele sv. Anny na Starém Městě. ČTK to dnes řekl Radek Zeman z agentury, která zastupuje rodinu zesnulého architekta. Setkání v Pražské křižovatce se uskuteční od 13:30 do 19:00.
    Objekt pro tuto příležitost zpřístupnila Nadace Dagmar a Václava Havlových Vize 97. Všem, kteří se chtějí s Janem Kaplickým přijít rozloučit, bude do budovy Pražské křižovatky umožněn vstup přímo z ulice Zlatá, která ústí do Liliové ulice, doplnil Zeman.
    Pražská křižovatka vznikla z podnětu bývalého prezidenta Václava Havla. Je místem různých setkání, kde se pořádají přednášky, diskuse, koncerty, představení, výstavy i meditace. Autorkou architektonického řešení je Eva Jiřičná.
    Termín pohřbu Jana Kaplického, který se bude konat jen v úzkém rodinném kruhu, agentura oznamovat nebude, dodal Zeman. Internetové servery spekulují o pátku.
    Jan Kaplický, známý v  Česku především díky svému návrhu nové budovy Národní knihovny, zemřel náhle minulou středu večer v Praze. Týž den se mu narodilo jeho druhé dítě, dcera Johanka. Nečekaná událost zaskočila nejen architektovy blízké, ale také mnoho jeho příznivců a přátel.
    Sílí například hlasy o tom, že by knihovna v  Praze podle jeho návrhu měla být i po jeho smrti postavena. Fanoušci blobu chystají do Prahy na příští týden manifestaci, komunikují spolu po síti a do skupiny, která vyjadřuje tento názor, vstoupilo již 15.000 lidí. Skupina se rozhodla přejít z prostoru virtuálního do občanského, a proto se transformuje do občanské iniciativy Demokracie staví. Informace o ní a o chystaných akcích lze najít na stejnojmenné internetové stránce.
3 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
KDO PŘIJDE NA POHŘEB?
Organic
21.01.09 09:01
"Demokracie staví"?
šárka
21.01.09 10:20
ELITA
mufna
21.01.09 01:34
zobrazit všechny komentáře

Související články