Lidé mohou do 16. září hlasovat o vítězi ceny Památky děkují

Vložil
ČTK
16.07.2019 08:45
Praha


Praha - Lidé mohou ode dneška hlasovat o vítězi zvláštního ocenění Památky děkují, které je součástí každoročního klání o Cenu Národního památkového ústavu (NPÚ) Patrimonium pro futuro (Dědictví pro budoucnost). Na výběr mají z 24 nominovaných, kterým se v památkové péči podařilo za loňský rok něco objevit, opravit či zachránit. Hlasuje se na webu NPÚ do 16. září. ČTK to sdělila mluvčí ústavu Jana Hartmanová.


Veřejnost může hlasovat napříč čtyřmi kategoriemi "obnova památky, restaurování", "objev, nález roku", "prezentace hodnot" a "záchrana památky". Každého z navržených kandidátů charakterizuje text doplněný fotografiemi.

Cena Památky děkují je součástí každoroční soutěže o Cenu NPÚ Patrimonium pro futuro. "Cenu Patrimonium pro futuro vyhlašuje a uděluje NPÚ od roku 2014 ve snaze zhodnotit a vyzdvihnout, co se v oblasti památkové péče podařilo, a ocenit ty, kteří se o úspěšné dílo přičinili," uvedla mluvčí. Odborná porota určuje vítěze každé ze čtyř kategorií, veřejnost vybírá jednoho vítěze napříč všemi kategoriemi.

Vítěz Památky děkují bude spolu s vítězi Patrimonium pro futuro vyhlášen na slavnostním předávání cen 2. října na zámku Lemberk na Liberecku. Loni se stal vítězem veřejnosti Pavel David za záchranu renesanční tvrze Kobylků z Kobylího v Podolí.
0 komentářů
přidat komentář

Související články