Liberec nabízí pozemek pro novou základnu záchranné služby

Zdroj
Leona Vacková
Vložil
ČTK
06.03.2020 16:35
Liberec


Liberec - Liberec nabízí místo pro výstavbu nové základny Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje. Hektarový pozemek v lokalitě U Lomu chce Libereckému kraji darovat. Zároveň má ale město zájem o současný areál záchranky v Husově ulici, který se po jejím přesunu uvolní. Novinářům to dnes řekl primátor Jaroslav Zámečník (Starostové pro Liberecký kraj). Náklady na výstavbu nové základny by měly být do 200 milionů korun, hotová by mohla být do roku 2024.


Liberecký kraj už dlouho hledá v Liberci pozemek pro výstavbu nového výjezdového střediska záchranné služby, kde by měl být i dispečink, opravárenské a školicí středisko záchranky. "Dohodli jsme se na pozemku v lokalitě U Lomu u odbočky z Jablonecké ulice na Kunratickou. V tuto chvíli prověřujeme pozemek z hlediska zástav, věcných břemen, technických možností napojení na sítě," uvedl primátor. Jasno by podle něj mělo být do května. Hodnotu pozemku odhadl na deset milionů korun.

Místo je v dobré dojezdové vzdálenosti do Krajské nemocnice Liberec, ale i na frekventovanou spojnici I/14 mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou. Zároveň je mimo nejzatíženější centrum. Město by mělo na oplátku zájem o současný areál v Husově ulici. "Mohli bychom ji použít jako zázemí magistrátu. Chceme prověřit, jestli by garáže nešly použít pro opravy našich služebních vozů," dodal Zámečník.

Výjezdové základny má záchranná služba Libereckého kraje rozmístěné ve 13 městech, v Liberci jsou dvě, ta druhá je na letišti. Rady města a kraje už se ve věci pozemku pro novou základnu dohodly na společném memorandu. "Je to velmi důležitý krok pro Zdravotnickou záchrannou službu Libereckého kraje. Stávající prostory už nevyhovují. Nová základna na městském pozemku v oblasti U Lomu by mohla být vybudována do roku 2023 nebo 2024," řekl náměstek hejtmana pro zdravotnictví Přemysl Sobotka (ODS). O podobě areálu záchranné služby by měla rozhodnout architektonická soutěž.
0 komentářů
přidat komentář

Související články