Vložil
ČTK
16.01.2020 15:30
Brno


zpět na článek
5 komentářů
památkáři v Brně
dolezel
| 16.01.20 08:09
Takže, pokud je vedoucím památkářů v Brně neschopný Martin Zedníček, mimochodem měl by být již v důchodu 66 let, pak je to jasné, je to naprosto nekompetentní osoba, s kterou jsem měl jako pracovník NPÚ v Brně neustálé problémy, díky jeho stalinistickým a dogmatickým metodám v památkové péči je Brno zoufalou ukázkou památkové péče město, které promrhalo šanci stát se skvělým progresivním místem pro život...za to může zoufalec Zedníček.....zdravím kodl, je to kariérista bez zábran, ale když šlo o prachy, tak zavíral oči....viz dům na vaňkově náměstí, z pokuty 300 tisíc se stalo 30 tisíc. je tragické, jací lidé rozhodují o tomto městě.....
památkáří v Brně 2
Karel Jeřábek
| 17.01.20 08:43
Jenom ne "progresivní místo pro život", pán bůh s námi a zlé pryč !
Prosím pana Dležela o příklad "stalinistickch a dogmatických metod" pana Zedníčka.
A ta čeština: Vaňkovo náměstí, opravdu a jenom s velkým V.
Památkáři mají bohužel pravdu
Martin Hurin
| 17.01.20 09:23
Památkáři mají pravdu, když se jim nelíbí reklamy na památkových budovách. V provedení v jakém to je (každý se může přesvědčit na mapach.cz), je to jen další vizuální smog. Navíc prakticky trvalý, protože v muzeích či divadlech se pořád něco děje. Příliš to neumenšuje, že jde o kulturní sdělení a vytvořilo ho grafické studio. Na historické budovy, ale stejně tak třeba na moderní Janáčkovo divadlo, podobné poutače v takovém to provedení a míře nepatří, protože nerespektují architekturu těch staveb. Ještě bych doporučil podívat se na odstrašující pražskou ukázku vizuálního smogu na Divadle Na Fidlovačce. Tam se ani nechce věřit, že tohle může myslet někdo vážně a současně si myslet, že to divadlu přinese více diváků.
v tomhle, bohudík, mají památkáři pravdu
Petr Hořelica
| 17.01.20 12:28
Svatá slova pane Martine Hurine.
Děkuji za ně a naprosto s Vámi souhlasím.
Do kamene by se to mělo tesat.
Památkáří
Josef Brofský
| 18.01.20 09:17
Každé omezení vlivu památkářů je dobré, ať už v Praze nebo Brně.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.