Kroměříž opraví za 19 milionů korun budovu Starého pivovaru

Zdroj
Viktor Chrást
Vložil
ČTK
28.12.2017 09:25
Kroměříž - Kroměřížská radnice začne v lednu s opravou historické budovy Starého pivovaru, která sousedí s radnicí. Schválený rozpočet města počítal s náklady 20,25 milionu korun, ve výběrovém řízení se však částku podařilo snížit na 19 milionů. ČTK to dnes řekl starosta Jaroslav Němec (ANO). Práce na rekonstrukci objektu, ve kterém se konají různé kulturní a společenské akce, potrvají do léta.


Podle Němce začnou opravy Starého pivovaru hned po Novém roce. Díky nim se objekt stane bezbariérovým. "Je to historická budova, zaslouží si svou rekonstrukci. Je navržena citlivě, měly by se opravit všechny části budovy," uvedl Němec. Opravy potrvají zhruba půl roku, po dobu prací zůstane dům pro veřejnost uzavřen.

V objektu budou nainstalovány nové rozvody vody, kanalizace, topení, elektřiny a vzduchotechniky. Počítá se s novým výtahem, schodištěm a výměnou oken. Opravy se dočká hlavní sál, šatny, sociální zařízení a klubovna. V plánu jsou dále dispoziční změny pro vytvoření přísálí, kanceláře a zkušebny s kuchyňským koutem. "Změní se i historický vstup. Občané budou přicházet do Starého pivovaru přímo z ulice Prusinovského," řekl Němec.

Památkově chráněná budova Starého pivovaru byla postavena koncem 16. století majiteli kroměřížských šenkovních domů, kteří v těsném sousedství radnice vybudovali pivovar. Pivo se ale v objektu už dávno nevaří, dům slouží kulturním akcím. Radnice už v roce 2014 za osm milionů korun opravila suterén objektu, kde vznikla Expozice Karla Kryla, který je kroměřížským rodákem.
0 komentářů
přidat komentář

Související články