Krnovská radnice chce revitalizovat prostor v okolí poutního místa Cvilín

Vložil
ČTK
16.06.2022 20:15
Krnov


Krnov - Krnovská radnice chce revitalizovat veřejné prostranství v okolí poutního místa Cvilín, kde je například nedávno opravená kamenná rozhledna či barokní kostel Panny Marie Sedmibolestné a Povýšení svatého Kříže. Projekt v odhadované hodnotě do 15 milionů korun se zaměří například na opravu výletních stezek. ČTK to to dnes řekla mluvčí města Dita Círová.


"Poutní místo Cvilín, které je dominantou Krnova, se nachází na Předním Cvilínském kopci. Dosahuje nadmořské výšky 441 metrů. Byly zde nalezeny první známky osídlení Krnova, a to už ze starší doby kamenné. Proto je nezbytné věnovat pozornost obnově tohoto výletního místa a jeho zachování i pro další generace," doplnila vedoucí Oddělení strategického plánování a projektů Vendula Štifnerová.

Úprava prostoru se podle ní zaměří především na obnovu výletních stezek, obnovu a navržení nových odpočinkových ploch a vyhlídek včetně veškerého doprovodného mobiliáře. V první etapě se počítá s novým řešením parkování, zastávky a točny hromadné dopravy a také s vybudováním veřejných toalet.

Náklady na přípravu projektu se pohybují okolo 700.000 korun, samotná realizace je odhadována na pět až 15 milionů korun. Město se bude snažit hledat i jiné možnosti financování než z rozpočtu města. Práce mají začít příští rok.
0 komentářů
přidat komentář

Související články