Kolín plánuje obnovu Masarykova mostu, má být reprezentativní

Vložil
ČTK
23.02.2018 17:15
Kolín


Kolín - Kolín chce v následujících třech letech opravit Masarykův most, který je podle vedení města významnou památkou prvorepublikové architektury. Kolín nyní schválil návrh na oslovení firem, které by měly zpracovat projektovou dokumentaci, podle níž se pak bude město řídit. Město chce nejen opravit nejvíce poškozená místa, ale zaměřit se i na vzhled mostu. ČTK to řekl starosta Vít Rakušan (Změna pro Kolín).


Celkové náklady, které si opravy mostu vyžádají, zatím nejsou známy. V letošním rozpočtu má Kolín na opravy mostu vyčleněn jeden milion korun. "Pro letošní rok se počítá s tím, že už nějaké základní práce budou zahájeny," řekl Rakušan. Město podle něj bude při opravách postupovat po logických částech. "Rozhodně to nebude tak, že najednou postavíme lešení a celý most uzavřeme. Chceme, aby opravy co nejméně zasahovaly do provozu na mostě," dodal starosta.

Město se chce v první fázi zaměřit na opravu nejpoškozenějších míst, jako je zábradlí nebo mostní pilíře, na kterých jsou praskliny. Následovat bude vizuální stránka, například nový nátěr. "My dlouhodobě chceme most uvést do stavu, který by odpovídal tomu, že je to významná památka prvorepublikové architektury," řekl Rakušan. Obnovu mostu podporují i zastupitelé.

Podle Rakušana není most nebezpečný. "Ten mostní list, který popisuje jeho stav, je v pořádku," řekl. Oprava se tak bude týkat především vizuální stránky, statika mostu je v pořádku.

Kolín letos hospodaří s přebytkovým rozpočtem ve výši zhruba 1,2 miliardy korun. Do investic dá radnice 513 milionů, o 80 milionů více než loni. Mezi největší akce patří dokončení opravy autobusového nádraží a rekonstrukce okolí chrámu svatého Bartoloměje.
0 komentářů
přidat komentář