Karlovy Vary chtějí zbourat bývalé kino ve Staré Roli

Vložil
ČTK
28.02.2020 15:40
Karlovy Vary

Karlovy Vary - Karlovy Vary chtějí zbourat bývalé kino ve Staré Roli. Na demolici chce město využít dotace určené pro takzvané brownfieldy. Odhadované náklady by měly být čtyři až pět milionů korun, řekl ČTK náměstek primátorky města Tomáš Trtek (ANO).


"Technický stav bývalého kina vedle Lidového domu je takový, že oprava by byla nerentabilní. Na budovu je vypsaný demoliční výměr s nabytím právní moc. My, pokud nám to schválí zastupitelé, budeme žádat o dotaci z programu ministerstva pro místní rozvoj," uvedl Trtek.

Co vznikne na místě bývalého kina, zatím jasné není. Náměstek řekl, že podle pravidel dotace bude zřejmě uvolněný prostor po dobu udržitelnosti projektu, tedy pět let, prázdný a město jej jen upraví na dočasný park.

Generel dopravy Karlových Varů počítá s tím, že v této lokalitě by měl vzniknout parkovací dům. Další možností je například stavba komunitního centra nebo by prostor mohl zůstat parkem, řekl Trtek.

Sousední Lidový dům s víceúčelových sálem a restaurací prošel celkovou rekonstrukcí před několika lety. Postupně do něj město investovalo kolem 60 milionů korun.
0 komentářů
přidat komentář