Kandidátem na děkana brněnské FA VUT zvolen Jan Kristek

Vložil
Jan Kratochvíl
04.06.2018 10:35
foto: ERA21
Akademický senát brněnské Fakulty architektury dnes zvolil kandidáta na jmenování děkanem.  V tajném hlasování získal 7 hlasů z 13 možných MArch. Ing. arch. Jan Kristek, Ph.D.

O post děkana FA VUT letos usilovali tři kandidáti. Kromě stávajícího děkana doc. Ing. arch. Jana Hrubého, CSc. i doc. Ing. arch. Kamil Mrva, Ph.D. a MArch. Ing. arch. Jan Kristek Ph.D. Funkční období stávajícího děkana vyprší 9. listopadu 2018. Brněnská FA VUT je druhou největší školou architektury v ČR. Její magisterský studijní program letos absolvovalo 63 inženýrů architektů.


Jan Kristek (*1983, Kyjov) studoval architekturu a urbanismus na Fakultě architektury VUT v Brně a na Akademii výtvarných umění ve Vídni. V současné době působí jako odborný asistent Ústavu urbanismu FA VUT, kde vede ateliér společně s Jaroslavem Sedlákem. Obecně se věnuje kritické teorii a kritickému přístupu v souvislosti s plánováním měst a jejich historií. Podílel se na publikacích Boj o prostor: Architektura jako společenská praxe (Archa, Zlín, 2013) nebo Na prahu zítřka (Vutium, Brno, 2015). Je spoluzakladatelem platformy Contesting Space (společně s Markétou Březovskou), která pořádá přednášky, workshopy a diskuze s mezinárodním přesahem.
0 komentářů
přidat komentář

Související články