Jihomoravský kraj za 105 milionů zmodernizuje Nemocnici Vyškov

Vložil
ČTK
08.10.2018 16:30
Vyškov

Brno - Jihomoravský kraj chystá za 105 milionů korun rekonstrukci a modernizaci oddělení neurologie a ušní, nosní, krční (ORL) v Nemocnici Vyškov. Novinářům to dnes řekla mluvčí kraje Monika Brindzáková. O rekonstrukci se mluví už několik let a kraj na ni počítal s dotací od státu, nakonec z toho ale sešlo, zaplatí to ze svého rozpočtu.


O rekonstrukci oddělení mluvil už v roce 2016 tehdejší premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) při návštěvě jižní Moravy. "Původní představa byla, že tato rekonstrukce bude částečně hrazena z dotace ministerstva zdravotnictví. Ministerstvo to ale nezařadilo mezi své priority. I když tento záměr nevyšel, rozhodl se kraj najít na modernizaci finance ve vlastním rozpočtu," uvedla hejtmanova náměstkyně Taťána Malá (ANO).

Podle ní je cílem, aby prostory pro odbornou ambulantní a lůžkovou péči odpovídaly současným evropským standardům a trendům a vyhovovaly nárokům na moderní zdravotnické pracoviště.

Práce se dotknou lůžkových oddělení neurologie ve druhém a třetím nadzemním podlaží v budově B a zároveň budou obsahovat přesun centra léčebné rehabilitace z budovy C do budovy B do prvního podlaží a části přízemí. "Dojde tím ke koncentraci veškerých pracovišť iktového centra, takže bude možné optimalizovat logistiku příjmu a transportu pacientů," uvedla Brindzáková.

Pracoviště ORL se přesune z budovy B do třetího nadzemního podlaží budovy C. Personál pro své zákroky bude moct využívat moderního zázemí operačního sálu gynekologicko-porodnického oddělení. Vzniknou i nové venkovní sítě technické infrastruktury a upraveny budou i venkovní plochy.
0 komentářů
přidat komentář