Jihlava dostane na arénu dotaci 300 milionů korun od Národní sportovní agentury

Vložil
ČTK
26.07.2023 18:10
Jihlava


Jihlava - Jihlava dostane na stavbu multifunkční arény od Národní sportovní agentury 300 milionů korun. Rozhodnutí o poskytnutí dotace dostala radnice v pondělí. Na městském webu to uvedl David Beke (ODS), jihlavský radní a manažer výstavby stadionu. Nová aréna bude stát 1,9 miliardy korun bez DPH, půl miliardy na ni dá Kraj Vysočina. Zbývající náklady pokryje krajské město ze svých zdrojů a pomocí úvěrů.


"Příprava projektu byla dlouhá a náročná cesta. Jsem rád, že jsme ji zvládli," uvedl Beke. Národní sportovní agentura (NSA) podle radnice stanovila nejzazší termín pro dokončení multifunkční haly na 31. prosince 2026.

"Počítáme však s tím, že generální dodavatel, stavební firma GEMO, dodrží smluvní termín realizace stavby a dokončí jí do 26 měsíců od zahájení. Na podzim 2025 chceme Horáckou multifunkční arénu otevírat," uvedl primátor Petr Ryška (ODS).

Horácká multifunkční aréna (HMA) bude v místě starého zimního stadionu, který nechá město zbourat. Jeho demolice začne 1. srpna. Demoliční výměr, jehož vydání zjara pozdržely námitky některých obyvatel obytných domů v okolí stadionu, nabyl právní moci minulý týden. "Poslední dvě formální podmínky zahájení výstavby byly naplněny, když nabyl právní moci demoliční výměr ve čtvrtek 20. července 2023 a když nám 24. července potvrdila NSA přidělení dotace," shrnul Beke.

Stadion z 50. let minulého století je už uvnitř vyklizený, dělníci teď staví bariéry proti hluku a prachu podél Tyršovy ulice. Bourání starého sportoviště zřejmě potrvá do konce listopadu. Souběžně s tím budou stavbaři připravovat novou výstavbu.

Horácký zimní stadion v Jihlavě je od loňska kvůli špatnému zastřešení zavřený, hokejová Dukla hraje zápasy v Pelhřimově a Jindřichově Hradci. Nová aréna nebude sloužit jen hokeji a dalším sportům, počítá se tam i s konáním kulturních a společenských akcí. Výstavbu radnice slavnostně zahájí v pátek.
0 komentářů
přidat komentář

Související články