Dům kultury v Letohradu město opraví, nebo zbourá a postaví nový

Vložil
ČTK
14.11.2016 11:40
LetohradLetohrad - Letohrad na Orlickoústecku nejspíš do dvou let zahájí rekonstrukci domu kultury, který je téměř pět desítek let starý. Zvažuje i možnost současnou budovu zbourat a postavit místo ní novou. ČTK to dnes řekl starosta Petr Fiala (Sdružení pro Letohradsko, SNK).


"Zřejmě uděláme architektonickou soutěž, aby nám firmy daly dvě varianty, jak by se dal dům kultury zrekonstruovat, případně navrhly novou výstavbu," řekl Fiala.

Město bude muset do modernizace či novostavby investovat desítky milionů korun. V současnosti nejsou žádné dotační tituly, které by radnice mohla využít, proto musí kulturní dům postavit ze svého.

"Ať vyhraje cesta rekonstrukce nebo novostavby, musí to být zařízení, které bude zase sloužit desítky let. Podle mě není správné uvažovat o tom, že bychom to zvládli za pár desítek milionů, bude to kolem 100 milionů, možná i nad," řekl Fiala.

Město si nechalo vypracovat anketu, 40 procentům oslovených respondentů se částka 100 milionů korun zdá přiměřená. Lidé také preferují, aby se v kulturním domě konaly plesy, promítaly filmy, sídlila tam restaurace a kavárna.

Méně účastníků ankety by v domě umístilo také knihovnu a základní uměleckou školu. Většina lidé by raději nynější objekt zrekonstruovala. Současné místo, kde dům kultury stojí, považují za vhodné. Pro demolici se vyslovilo zhruba jedno procento dotázaných.
0 komentářů
přidat komentář

Související články