Dostavba vyhořelého Průmyslového paláce začne za dva roky

Zdroj
Jana Hrubá
Vložil
ČTK
17.01.2015 18:05
Praha

Praha - Praha chce za dva roky začít se stavbou kopie vyhořelého křídla Průmyslového paláce na Výstavišti. Práce potrvají rok a včetně projektu vyjdou na zhruba 600 milionů korun. V rozhovoru s ČTK to řekl radní pro kulturu Jan Wolf (KDU-ČSL). Budova bude sloužit pro společenské akce a jako kongresový sál. Budoucí revitalizace celého areálu včetně dostavby levého křídla paláce vyjde na 1,5 miliardy korun.

    Situaci kolem Výstaviště v Bubenči, které je památkově chráněno, řeší Praha už řadu let. "Areál je v katastrofálním stavu," řekl Wolf. Prvním krokem podle radního bude otevření Výstaviště veřejnosti a jeho propojení s přilehlou Stromovkou. Mělo by se tak stát už na jaře. Správcovská firma Rozvojové projekty Praha bude mít za úkol vytvořit pro areál koncepci oprav a dalšího využití. Předseda představenstva Martin Kala v rozhovoru s ČTK uvedl, že konkrétní představu bude mít za několik týdnů.
    Praha se před časem vyvázala z dlouhodobé a podle některých názorů nevýhodné nájemní smlouvy se společností Incheba. Některé další akce ale bude tato firma na Výstavišti pořádat až do roku 2018. Město také odmítlo původní plány, které počítaly s tím, že by jen dostavba paláce, který vyhořel v roce 2008, stála tři miliardy korun.
    Skoro miliarda půjde v dalších letech do oprav historických budov a revitalizace areálu. Náklady bude Praha hradit z rozpočtu. Z nápadu spojit opravu Výstaviště s kapitálem soukromého investora už dřív sešlo. Viditelných úprav se podle radního Výstaviště dočká na konci příštího volebního období, tedy za čtyři roky. Možné je, že některé z chátrajících budov budou zbourány. Diskutuje se třeba o kruhovém divadle Spirála.
    Výstaviště u Stromovky vzniklo v roce 1891 při příležitosti Jubilejní zemské výstavy.
0 komentářů
přidat komentář

Související články