Dělníci pokračují v rekonstrukci Vlašského dvora v Kutné Hoře

Vložil
ČTK
14.01.2019 08:25
Kutná Hora


Kutná Hora - V Kutné Hoře pokračuje rozsáhlá rekonstrukce Vlašského dvora, v němž sídlí městský úřad. Práce komplikují život úředníkům i návštěvníkům radnice. Některá patra nejsou průchozí a zemní práce před budovou řidičům ztěžují příjezd na parkoviště.


"Musím říct, že se tady pracuje třeba ještě v šest sedm večer. Celá revitalizace včetně parku by měla skončit do konce letošního roku," řekl ČTK starosta Josef Viktora (ANO). Památkáři nyní restaurují vnitřní výmalbu, v dolním patře se pracuje na nové kanalizaci, rozvodech vody a odpadech.

Dělníky v přilbách potkávají lidé na chodbách radnice od loňského léta. Rozsáhlá oprava bývalé mincovny vyjde na 123 milionů korun. Z toho 89 milionů pokryje evropská dotace z Integrovaného regionálního operačního programu. Budova se opravuje za provozu, část úředníků se musela přestěhovat do náhradních kanceláří. Počítá se i se zpřístupněním nových prostor veřejnosti a celkovým zatraktivněním budovy.

Vlašský dvůr je komplexem staveb ze 13. a 14. století a jeho historie souvisí s bohatým nalezištěm stříbra. Jméno získal zřejmě po vlašských mistrech, které král povolal z Florencie.
0 komentářů
přidat komentář

Související články