Cheb připraví velkou bytovou zónu v bývalých kasárnách u centra

Zdroj
Václav Prokš
Vložil
ČTK
09.11.2014 17:35
Cheb

Cheb - Cheb postupně připraví velkou rozvojovou zónu na bydlení a relaxaci v bývalých kasárnách na Zlatém vrchu u historického centra. Má hotovou urbanistickou studii více než stohektarové plochy, jež definuje i objekty určené k demolici. Nové vedení radnice nyní rozhodne, co dál se zónou a zadá projekt pro územního rozhodnutí. Variant je více, řekl ČTK starosta Pavel Vanoušek (ČSSD).
    "Jako nejrozumnější vidím, že bychom připravili nějaké pozemky k prodeji, třeba na výstavbu bytových a rodinných domů, a stržené peníze bychom dali do rozvoje komunikací a infrastruktury v lokalitě," uvedl. Nejde o zónu pro výrobu, ale hlavně pro bydlení, parky, odpočinek a pečovateské domy, pro obchody, restaurace či kadeřnictví.
    "Jednou z variantou je vypsat výběrové řízení a dát to celé developerovi. Dále by to mohlo vše investovat město nebo to můžeme rozdělit na části. Nějakých by se ujalo město a část by prodalo dalším subjektům k využití," uvedl Vanoušek.
    Většina původních vojenských objektů se podle starosty zbourá, protože jsou nepoužitelné. Část už je zdemolována, většinu lidé zdevastovali. Mnoho objektů je v havarijním stavu.
    Jako první by se musely postavit silnice, které by mohlo zaplatit město. Nová silnice by vedla na vedlejší Špitálský vrch, kde jsou také pozemky pro výstavbu bytových domů. Obě území jsou kvalitně dopravně napojená na městský komunikační systém.
    Kasárna na atraktivních pozemcích na jižním svahu získalo od státu město před 12 lety. Nemohlo je ale deset let prodat, což výrazně omezilo jejich využití. Je tam jen azylový dům.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Město mlží
Pisos
09.11.14 09:21
zobrazit všechny komentáře

Související články