Cheb zpracuje územní studie tří rozvojových lokalit v okolí města

Vložil
ČTK
10.08.2015 15:10
Cheb

Cheb - Cheb si zpracuje územní studie tří lokalit, které by se v budoucnu mohly rozvíjet. Jde o Zlatý a Špitálských vrch, okolí letiště a pozemky za hřbitovem. Studie mají navrhnout zejména potřebnou infrastrukturu budoucí zástavby, řekl dnes novinářům starosta Chebu Petr Navrátil (ČSSD).

    "Územní plán města definuje asi 30 rozvojových ploch, jejichž využití je ale podmíněno územními studiemi. Ty mají říct, jak bude lokalita dopravně napojena, kudy povede voda a podobně. Přednostně chceme zpracovat plochu bývalých kasáren na Zlatém vrchu, pozemky za hřbitovem a u letiště," shrnul Navrátil.
    Zatímco Zlatý a Špitálský vrch jsou lokality určené primárně pro bydlení, za hřbitovem by mohly vyrůst i průmyslové stavby. Okolí letiště chce Cheb striktně využívat jen pro potřeby rozvoje letecké dopravy.
    Zatímco pozemky na Zlatém vrchu a Špitálském vrchu jsou v majetku města, u lokality za hřbitovem má město jen část pozemků, zbytek vlastní soukromí vlastníci. U letiště patří pozemky většinou také městu, výjimkou je plocha bývalé přistávací dráhy, kterou chce město získat do vlastnictví od státu. To by podle dosavadních jednání mohlo být ještě v letošním roce.
    Historicky se Cheb rozšiřoval v kruzích. Zatímco ale v minulých stoletích se průmysl soustřeďoval kolem toku řeky Ohře, nyní je průmyslová část města spíše podél dopravních cest. Továrny tak stojí na východní straně železnice a podél silníce R6.
    Obytné části města by se ale podle Navrátila mohly i dál rozvíjet v soustředných kruzích, tak jako v minulosti.
0 komentářů
přidat komentář

Související články