Cheb dokončí demolice na Zlatém vrchu, plánuje už jeho zástavbu

Vložil
ČTK
01.03.2018 08:25
Cheb

Cheb - Bývalá kasárna na Zlatém vrchu v Chebu čeká letos demolice posledního objektu. Město zároveň začne s přípravou na novou zástavbu. Tu by ale v jedné z nejzajímavější části města měl zároveň omezit regulační řád, řekl ČTK místostarosta města Michal Pospíšil (ODS).


"To území je tak cenné, že si zaslouží mít nějakou harmonii a jednotu," řekl Pospíšil. "Uvažuje se tam například o stavbě bytových domů ve spodních patrech svahu tak, aby bylo přes ně vidět a nekoukal se někdo někomu do kuchyně," dodal.

Město má v rozpočtu na letošní rok tři miliony korun na zpracování projektu - podkladu pro územní řízení a stavební povolení. Kromě rozvržení inženýrských sítí a komunikací by už měl podle Pospíšila řešit i základní parcelaci pozemků.

Do zhotovení projektu by měl ale zmizet i poslední dům, který v areálu bývalých kasáren zůstal, a to objekt bývalého zařízení Betlém, které se staralo o bezdomovce a které se loni přestěhovalo do nových prostor ve Vrázově ulici.

Areál kasáren získalo město před více než deseti lety od armády zdarma ovšem s desetiletou podmínkou nekomerčního využití. Ta ale zablokovala využití pozemků na svahu nad městem s výhledem na historický střed města.
0 komentářů
přidat komentář

Související články